Open Finance: W środę obserwuj TVN

opublikowano: 07-01-2009, 10:03

Obserwuj akcje TVN - radzą specjaliści z  Open Finance. Dlaczego?

Open Finance: W środę obserwuj TVN

Po wtorkowej sesji cena akcji TVN-u zatrzymała się dokładnie na wysokości poziomu oporu, który w ciągu ostatnich tygodni dwukrotnie potwierdzał swoje znacznie. Bariera dla dalszych wzrostów z okolic 14 PLN za akcję leży niemal dokładnie w odległości 38,2 proc. pomiędzy październikowym dołkiem a poprzednim lokalnym szczytem z połowy sierpnia, a to według analizy technicznej jest bardzo często punkt zwrotny po krótkoterminowej korekcie głównego trendu. Średnie kroczące nie dały jeszcze sygnału do wyjścia z rynku, ale warto przygotować się na taki scenariusz ustawiając zlecenia obronne poniżej ceny 13 PLN za walor (okolica przecięcia się średnio- i krótkoterminowych średnich). Wskaźnik RSI w dalszej części tygodnia będzie miał najprawdopodobniej trudności z pokonaniem poziomu 60, co powinno wzmożyć ostrożność posiadaczy akcji TVN.Open Finance: W środę obserwuj TVN

Poinformowali przed sesją: 

Sfinks - na wniosek akcjonariusza, Tomasza Morawskiego, spółka zwołała NWZA na 18 lutego. Przedmiotem obrad będą zmiany w radzie nadzorczej i rozpatrzenie umowy między spółką i AmRestem. Z kolei nowy zarząd przedstawi wyniki badania spółki i jej sprawozdań finansowych. Punktem obrad ma być także nowa emisja akcji.

Orzeł Biały - podpisał wstępną umowę kupna spółki Baterpol zajmującej się produkcją i przetwórstwem ołowiu. Orzeł Biały zapłaci za tę firmę, będącą spółką zależną od Impexmetalu 112,6 mln PLN w ratach rozłożonych do końca 2010 roku. Orzeł planuje też przeprowadzenie emisji akcji skierowanej do spółki zależnej Impexmetalu.

Protektor - przychody grupy w grudniu wyniosły 9,25 mln PLN i były o 24,8 proc. wyższe niż przed rokiem. W całym 2008 r. przychody wyniosły 161 mln PLN, co oznacza ich wzrost o 73,5 proc.

Impel - spółka ogłosiła wezwanie do sprzedaży własnych akcji oferując 9,4 PLN za papier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane