Orco zmienia warunki emisji do obligatariuszy

GRA
opublikowano: 22-09-2009, 09:51

Deweloper zaproponował obligatariuszom nowy plan restrukturyzacji zadłużenia. Głosowanie nad nim odbędzie się 24  września.

Orco, które przeżywa kłopoty finansowe i poddało się procedurze ochrony przed wierzycielami, zaproponowało nowy plan restrukturyzacji zadłużenia wobec obligatariuszy (głównie chodzi o zamianę istniejących obligacji na „nowe”, a także m.in. na akcje i warranty).

Najuważniejsze zmiany? Po pierwsze, wartość „nowych” obligacji zwiększono ze 120 mln euro do 150 mln euro. Po drugie, wysokość rocznych odsetek wzrosła z 6 mln euro do 7,5 mln euro. Po trzecie, okres spłaty przypadnie o rok wcześniej, tzn. w listopadzie 2016 r. Po czwarte, cena, wg której obligacje będą zamieniane na akcje, została obniżona z 15 euro do 13 euro.

W związku z tymi zmianami, zmieniła się liczba akcji, które Orco zamierza wyemitować do obligatariuszy – będzie ich 11,4 mln, a nie 8,6 mln.

Obligatariusze zajmą się tymi propozycjami 24 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Orco zmienia warunki emisji do obligatariuszy