Orfe kusi inwestorów przy 16 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 01-10-2001, 00:00

Orfe kusi inwestorów przy 16 zł

Coraz mocniej zachowuje się branża hurtowni farmaceutycznych. Do jej niekwestionowanych liderów zalicza się Orfe z półroczną stopą zwrotu przekraczającą 60 proc. W ostatnim tygodniu strona popytowa pokonała ważny średnioterminowy opór szczytów z 7 VI i 11 IX, 16,7 zł. Przełożyło się to na błyskawiczne dotarcie do górnej linii wyraźnego już półrocznego kanału rosnącego, 18,5 zł. Pokonany opór stał się wsparciem, do którego zmierza teraz rynek na gasnących obrotach. Dotarcie do górnej linii kanału zbiegło się z krótkoterminowym wykupieniem większości szybkich oscylatorów.

Trwająca korekta prawdopodobnie okaże się ruchem powrotnym do przełamanej 11-miesięcznej linii szyi odwróconej formacji głowy i ramion, której średniotemrinowy zasięg wynosi 23 zł. Okolica 16 zł jest strefą przy której kupno Orfe warto rozważyć. Branża farmaceutyczna pełni na GPW rolę spółek użyteczności publicznej, traktowanej na dojrzałych giełdach jako bezpieczne miejsce do przetrwania zawieruchy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Orfe kusi inwestorów przy 16 zł