ORFE parafowało umowę kupna Farmacji Kolejowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 20:26

Dystrybutor farmaceutyków Orfe parafował umowę zakupu od PKP spółki Farmacja Kolejowa, która ma około 40 aptek w całej Polsce - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Dystrybutor farmaceutyków Orfe parafował umowę zakupu od PKP spółki Farmacja Kolejowa, która ma około 40 aptek w całej Polsce - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

"W imieniu Orfe umowę zakupu Farmacji Kolejowej parafował Cefarm Katowice. Podpisanie ostatecznej umowy zakupu o wartości kilka mln złotych powinno nastąpić w najbliższym czasie" - powiedziała PAP osoba zbliżona do transakcji.

Orfe musi uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przeprowadzenie tej transakcji.

Grupa Orfe sprzedaje leki do aptek i szpitali, zajmuje się także sprzedażą leków do hurtowni, czyli przedhurtem. W hurcie udział grupy na koniec 2004 roku wyniósł około 9 proc., a w przedhurcie 25 proc.

Na koniec 2003 roku grupa miała 96 własnych aptek. 

W raporcie za 2004 rok największy akcjonariusz spółki, czyli holenderski dystrybutor OPG poinformował, że w 2004 roku Orfe wydało ok. 7,2 mln euro na kupno aptek w Polsce.

Strategia OPG zakłada dalsze zdobywanie udziału w polskim rynku detalicznym.

Holenderski dystrybutor poprzez swoją spółkę Orphe Holdings ma 74,35 proc. głosów na WZA Orfe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane