Orkla przejmuje w Polsce

opublikowano: 03-03-2021, 10:33

W dwa dni norweska Orkla dokonała dwóch przejęć, z czego jednego w Polsce, donosi serwis just-food.com.

Dzień po ogłoszeniu przejęcia fińskiego dostawcy żywności Fort Deli, norweska spółka przejęła polską firmę dystrybucyjną Ambasador 92 z Piaseczna. Kwoty transakcji nie ujawniono. Została przeprowadzona przez PGD SP, spółkę zależną Orkli. Norwegowie podkreślają, że przejęcie umocni dodatkowo pozycję Orkla Food Ingredients w kanałach sprzedaży, w których już jest mocna.

fot. Fotolia
fot. Fotolia

Działający od 1992 roku i zatrudniający prawie 130 osób Ambasador 92 jest dostawcą produktów do piekarni, cukierni, lodziarni oraz gastronomii. Na swojej stronie internetowej informuje, że importuje frytury i mieszanki ciast amerykańskich z USA oraz owoce w syropie z Hiszpanii i Grecji, a także, że jest największym importerem komponentów do produkcji lodów włoskiej firmy Fabbri. Ma także wyłączność na import i dystrybucję produktów norweskiego producenta papieru do pieczenia, firmy Nordic Paper AS.

Według Orkli, Ambasador 92 miał 138 mln zł obrotu w 2020 roku. Dotychczasowi właściciele polskiej firmy, którzy zajmowali kierownicze stanowiska, nadal mają nią zarządzać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, just-food.com

Polecane