Orlen z rekordem, ale bez Kubicy

Magda Graniszewska
opublikowano: 25-10-2018, 22:00

Orlen bije rekordy w detalu, z Robertem Kubicą nie myśli współpracować, a prezes nie zamierza zmieniać pracy.

To był kolejny rekordowy kwartał dla PKN Orlen w segmencie sprzedaży detalicznej. Rosła konsumpcja paliw, rosły też marże paliwowe i pozapaliwowe, koncern zwiększył też udziały rynkowe we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, spotkał się ostatnio z Robertem
Kubicą, kierowcą rajdowym. Zaowocowało to plotkami o przejściu sportowca pod
skrzydła Orlenu. Zarząd dementuje.
Wyświetl galerię [1/2]

SPOTKANIE, NIC WIĘCEJ:

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, spotkał się ostatnio z Robertem Kubicą, kierowcą rajdowym. Zaowocowało to plotkami o przejściu sportowca pod skrzydła Orlenu. Zarząd dementuje. Fot. Marek Wiśniewski

— Bardzo dobre wyniki, mimo słabszego otoczenia makro, potwierdzają słuszność naszej polityki — komentował Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Koncern zarobił na czysto w III kw. 2,06 mld zł, podczas gdy rok wcześniej było to 1,6 mln zł. Lepszy był również wynik operacyjny, który wyniósł 2,3 mld zł. Kluczowym elementem strategii Orlenu jest praca nad przejęciem siostrzanego Lotosu, też kontrolowanego przez państwo. Do końca roku koncern chce złożyć w Komisji Europejskiej wniosek o koncentrację. Planowana fuzja, w połączeniu z doniesieniami o niedawnym spotkaniu Daniela Obajtka z Robertem Kubicą, kierowcą rajdowym sponsorowanym przez Lotos, zaowocowała plotkami o przejściu sportowca pod skrzydła Orlenu.

— Jest za wcześnie, by mówić o jakiejkolwiek potencjalnej współpracy. Spotkanie zostało zaplanowane z miesięcznym wyprzedzeniem, a panowie rozmawiali o perspektywach sportu motorowego — powiedział w trakcie czwartkowej konferencji Zbigniew Leszczyński, członek zarządu Orlenu.

— Robert Kubica ma sponsora, jest nim Lotos — dodała Joanna Zakrzewska, rzeczniczka Orlenu.

Zarząd Orlenu odniósł się też do doniesień „Gazety Wyborczej”, która spekuluje o możliwym przejściu Daniela Obajtka na stanowisko prezesa publicznej telewizji.

— Daniel Obajtek jest skoncentrowany na pracy w Orlenie i kluczowych projektach, czyli przejęciu Lotosu, inwestycjach w petrochemię, dywersyfikacji dostaw paliw i rozwoju detalu — powiedział Zbigniew Leszczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magda Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy