Orlen zakończył emisje obligacji

opublikowano: 25-06-2018, 22:00

Serial w pięciu odcinkach przyniósł koncernowi 1 mld zł kapitału od inwestorów indywidualnych.

Przy sprzedaży obligacji serii D płocki koncern musiał uzbroić się w cierpliwość, bo zapisy trwały do ostatniego dnia, z uplasowaniem serii E poszło natomiast jak z płatka. Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów indywidualnych, zapisy skrócono z 29 do 25 czerwca, bo już w piątek 22 czerwca doszło do wykupienia całej puli. Zapisy złożone tego dnia oraz ostatniego dnia zapisów (czyli 25 czerwca) zostaną proporcjonalnie zredukowane. W odróżnieniu od poprzedniej oferty, teraz obligacje można było kupić nie tylko w DM PKO BP, ale także w DM BDM, DM mBanku oraz w Noble Securities.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Obligacje serii E to papiery czteroletnie, a ich wartość nominalna to 200 mln zł. Oprocentowanie jest zmienne i zależne od stawki WIBOR 6M, powiększonej o 1,2 pkt. proc. marży.

To już ostatnia emisja w ramach programu ustanowionego przed rokiem. W pięciu turach PKN Orlen sprzedał obligacje o wartości 1 mld zł. Warunki kolejnych ofert nieco się od siebie różniły, bo w 2017 r. obie serie miały marżę w wysokości 1 pkt. proc. Te w 2018 r. były odrobinę bardziej atrakcyjne dla inwestorów (marża wyniosła 1,2 pkt. proc.).

Obligacje serii E trafią na Catalyst, gdzie notowanych jest także pięć innych serii papierów dłużnych Orlenu.

1mld zł Taka była wartość zamkniętego właśnie programu emisji obligacji PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Orlen zakończył emisje obligacji