Ośmiu chętnych na termy

ANP
21-11-2011, 00:00

Mostostal Warszawa złożył najtańszą ofertę w przetargu w Lidzbarku Warmińskim.

Aż osiem podmiotów zdecydowało się stanąć do rywalizacji o zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu leczniczo-rekreacyjnego Termy Warmińskie. Najmocniej z ceną zszedł giełdowy Mostostal Warszawa. Jest gotów zrealizować rekreacyjną inwestycję za 63,7 mln zł brutto. Najwyżej prace wyceniło Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, które zażyczyło sobie ponad 104 mln zł. Kosztorys inwestorski zakładał, że inwestycja pochłonie 81 mln. Z tej kwoty 64-66 mln zł wyłoży Unia Europejska, resztę miasto i powiat. Oprócz wodnych atrakcji powstaną także wioska wakacyjna, centrum konferencyjne, park wspinaczkowy oraz boiska i parkingi.

— Zakładamy, że do końca tego roku rozstrzygniemy przetarg. Harmonogram prac zakłada, że obiekt będzie gotowy w sierpniu 2014 r. — mówi Jan Harhaj, starosta lidzbarski. Początkowo termy miały być gotowe w 2012 r., bo zamawiający podjął pierwsze próby wyłonienia wykonawcy jeszcze w 2009 r. Wówczas samorządowcy zamierzali skorzystać z przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP). Ta droga okazała się jednak długa i wyboista, a dwie próby się nie powiodły. Dlatego powiat wrócił do tradycyjnej formuły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ośmiu chętnych na termy