Ośrodek narciarski na NewConnect

EG
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

Wrocławski deweloper As-Bau jest gotów wysłać na małą giełdę swoją spółkę z Kotliny Kłodzkiej.

Wrocławski deweloper As-Bau jest gotów wysłać na małą giełdę swoją spółkę z Kotliny Kłodzkiej.

As-Bau zrobił już dwa podejścia do debiutu na dużej giełdzie. Na parkiecie deweloper miał pojawić się w drugiej połowie ubiegłego roku. Terminy się zmienią, bo firma skupiła się na innym projekcie, dotyczącym ośrodka narciarskiego w Czarnej Górze (Kotlina Kłodzka).

— Zastanawiamy się nad jego wprowadzeniem na NewConnect — mówi Stanisław Haczkiewicz, udziałowiec As-Bau i prezes ośrodka Czarna Góra.

Spółka córka dewelopera ma zdobyć na małym parkiecie co najmniej 5 mln zł i pojawić się na nim wraz z rozpoczęciem nowego sezonu narciarskiego — w IV kwartale.

Ośrodek w Czarnej Górze, oczko w głowie Stanisława Haczkiewicza, pochłonął do tej pory około 26 mln zł. Jeszcze w tym roku dobudowane zostaną tam nowe kolejki narciarskie i urządzenia do naśnieżania 2 km stoku.

— W maju ruszy budowa pierwszego etapu osiedla apartamentów. Będą to trzy bloki ze 120 mieszkaniami, które gotowe będą w listopadzie 2012 r. — informuje prezes ośrodka.

Docelowo w ciągu sześciu lat powstanie tam 13 budynków z 479 mieszkaniami. Wartość projektu to 80 mln zł. Deweloper nie ma jednak jeszcze pozwolenia na budowę.

W perspektywie 10 lat właściciele inwestycji chcą połączyć ten ośrodek z podobnym w pobliskiej Białej Wodzie, gdzie mają na razie pustą działkę.

Duża giełda będzie musiała jeszcze poczekać na wejście As-Bau.

— W trakcie prac nad prospektem zmieniliśmy strategię i zwiększyliśmy zaangażowanie w inwestycje w Czarnej Górze. To spowodowało przesunięcie debiutu o kilka miesięcy. Myślę, że do projektu wrócimy na początku 2012 r. — mówi Mariusz Niemiec, wiceprezes As-Bau.

Deweloper chciał zdobyć na GPW 60-75 mln zł. Pieniądze zamierzał przeznaczyć na budowę drugiego etapu osiedla Krzeptów II (185 domów jednorodzinnych o łącznej powierzchni ponad 23 tys. mkw.). Kolejnym projektem jest budowa bloków z 1,6 tys. mieszkań, 76 domów i lokali usługowych w podwrocławskim Wilkszynie. Działka o powierzchni 274 tys. mkw. jest już własnością dewelopera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu