Ostrzeżenie o bombie w centrum Londynu

opublikowano: 16-05-2011, 15:16

Londyńska policja otrzymała w poniedziałek ostrzeżenie o bombie podłożonej w centrum brytyjskiej stolicy. Według telewizji Sky News, informacja pochodzi od ulsterskich sił republikańskich przeciwnych procesowi pokojowemu w Irlandii Północnej.

Doniesienie o bombie pojawiło się w przeddzień wizyty Elżbiety II w Republice Irlandii. Będzie to pierwsza wizyta brytyjskiej głowy państwa w tym kraju od stu lat.

"Otrzymano ostrzeżenie o bombie odnoszące się do centrum Londynu" - podała londyńska policja w komunikacie, dodając, że w ostrzeżeniu nie podano miejsca ani czasu ewentualnego ataku.

Policja doradza mieszkańcom brytyjskiej stolicy, by pozostawali czujni, uspokajając przy tym, że poziom zagrożenia terrorystycznego nie został podniesiony.

Wcześniej policja poinformowała, że ze względów bezpieczeństwa zamknięto słynny londyński The Mall - główną aleję prowadzącą do Pałacu Buckingham. Przeprowadzono także kontrolowaną eksplozję w celu zniszczenia podejrzanej torby, którą znaleziono w centrum Londynu. Jak powiedział rzecznik policji, torba okazała się niegroźna.

Rozpoczynającej się we wtorek wizycie Elżbiety II w Irlandii towarzyszą największe w historii kraju środki bezpieczeństwa. W Dublinie pozamykano niektóre ulice, wprowadzono ograniczenia w parkowaniu. Zaplombowano włazy do studzienek i sprawdzono uliczne latarnie.

Największe zagrożenie stanowią w Ulsterze organizacje bojowe, które sprzeciwiają się brytyjskiemu panowaniu w Irlandii Północnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane