Park rozrywki pod Grodziskiem upada

  • Emil Górecki
opublikowano: 15-10-2013, 09:59

Miał być wielki park rozrywki, będzie postępowanie upadłościowe. Należąca do holenderskiego inwestora Petera Jana Muldera spółka Adventure World Warsaw (AWW) właśnie złożyła wniosek o upadłość.

CZYTAJ W SERWISIE PB PREMIUM TEKST "BANKRUT ZAMIAST DISNEJLANDU" >>

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

- Z wielkim smutkiem informuję, że właśnie podpisałem wniosek AWW i spółek zależnych o ogłoszenie bankructwa. Mimo wielu prób, niemożliwym okazało się zbudowanie i sfinansowanie parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim. AWW w takim wypadku nie jest w stanie sprostać swoim obowiązkom wobec swoich wierzycieli. Ta niemożność wydaje się permanentna – mówi Peter Jan Mulder, który był również prezesem spółki.

Park rozrywki był przez burmistrza Grodziska Mazowieckiego określany jako projekt życia. Na razie ratusz cieszy się, że nie będzie go na liście dłużników AWW.
 
- Bardzo dobrze zarobiliśmy na rencie planistycznej. Upadłość tej spółki nie przekreśla samej inwestycji. Mamy gotowy produkt inwestycyjny, scaloną ziemię, ważne pozwolenia na budowę. AWW samo poszukiwało inwestora dla tego projektu. Liczymy, że ktoś jednak się pojawi i przeprowadzi ten proces inwestycyjny - mówi Jan Pazio, naczelnik wydziału wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacji grodziskiego urzędu.
 
Dodał, że AWW ma wobec gminy tylko niewielkie zaległości z tytułu podatku od nieruchomości.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu