Paryski łącznik

opublikowano: 26-10-2016, 22:00

Za 200 mln euro FedEx Express rozbudowuje swoje centrum logistyczne na lotnisku Paris Charles de Gaulle.

Firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych ogłosiła właśnie, że planuje powiększenie centrum logistycznego na paryskim lotnisku. W efekcie ma to być jedno z najnowocześniejszych centrów obsługi przesyłek ekspresowych na świecie, wyposażone w rozwiązania technologiczne zwiększające wydajność sortowania o ponad 40 proc.

— Ta inwestycja jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej firmy, co przełoży się na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na świecie. Nowy obiekt w połączeniu z niedawnym przejęciem TNT to odpowiedź na zmieniające się potrzeby naszych klientów i światowgo rynku, zwiększająca jednocześnie możliwość wspierania przez nas międzynarodowego handlu elektronicznego — mówi David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT. Rozpoczęcie rozbudowy centrum na lotnisku Charlesa de Gaulle’a zaplanowano na lato 2017 r. Do 2019 r. ma rozpocząć działalność. Będzie wyposażone w zautomatyzowany system sortujący ponadwymiarowe paczki — pierwszy taki w FedEx Express na świecie. Takie systemy wykorzystuje się coraz częściej z powodu rozwoju rynku e-commerce.

Koszt inwestycji na paryskim lotnisku szacuje się na 200 mln EUR. FedEx Express działa we Francji od 1985 r. W 1999 r. głównym europejskim centrum przeładunkowym firmy stał się port lotniczy Paris-Roissy-Charles de Gaulle. Teraz to jej największe centrum logistyczne poza Stanami Zjednoczonymi. Ważne są dla niej także centra operacyjne w niemieckiej Kolonii i w belgijskim Liege (TNT).

Wkrótce przejęta przez FedEx Express firma TNT otworzy hub przeładunkowy na północ od Paryża i trzy kolejne magazyny. A inwestycja w sieć transportową TNT przyczyni się do polepszenia połączeń między Francją, Europą i resztą świata. W ostatnich latach FedEx dokonał znacznych inwestycji we Francji: od 2011 r. otworzył 19 oddziałów, w 2012 r. przejął tamtejszą firmę kurierską Tatex. Dzisiaj działa w 48 francuskich miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu