Paryski łącznik

Za 200 mln euro FedEx Express rozbudowuje swoje centrum logistyczne na lotnisku Paris Charles de Gaulle.

Firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych ogłosiła właśnie, że planuje powiększenie centrum logistycznego na paryskim lotnisku. W efekcie ma to być jedno z najnowocześniejszych centrów obsługi przesyłek ekspresowych na świecie, wyposażone w rozwiązania technologiczne zwiększające wydajność sortowania o ponad 40 proc.

— Ta inwestycja jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej firmy, co przełoży się na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na świecie. Nowy obiekt w połączeniu z niedawnym przejęciem TNT to odpowiedź na zmieniające się potrzeby naszych klientów i światowgo rynku, zwiększająca jednocześnie możliwość wspierania przez nas międzynarodowego handlu elektronicznego — mówi David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT. Rozpoczęcie rozbudowy centrum na lotnisku Charlesa de Gaulle’a zaplanowano na lato 2017 r. Do 2019 r. ma rozpocząć działalność. Będzie wyposażone w zautomatyzowany system sortujący ponadwymiarowe paczki — pierwszy taki w FedEx Express na świecie. Takie systemy wykorzystuje się coraz częściej z powodu rozwoju rynku e-commerce.

Koszt inwestycji na paryskim lotnisku szacuje się na 200 mln EUR. FedEx Express działa we Francji od 1985 r. W 1999 r. głównym europejskim centrum przeładunkowym firmy stał się port lotniczy Paris-Roissy-Charles de Gaulle. Teraz to jej największe centrum logistyczne poza Stanami Zjednoczonymi. Ważne są dla niej także centra operacyjne w niemieckiej Kolonii i w belgijskim Liege (TNT).

Wkrótce przejęta przez FedEx Express firma TNT otworzy hub przeładunkowy na północ od Paryża i trzy kolejne magazyny. A inwestycja w sieć transportową TNT przyczyni się do polepszenia połączeń między Francją, Europą i resztą świata. W ostatnich latach FedEx dokonał znacznych inwestycji we Francji: od 2011 r. otworzył 19 oddziałów, w 2012 r. przejął tamtejszą firmę kurierską Tatex. Dzisiaj działa w 48 francuskich miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Paryski łącznik