PBG: Treść propozycji układowych jest ostateczna

ISBNews
18-05-2015, 19:14

PBG deklaruje, że propozycje układowe przygotowane na zgromadzenie wierzycieli zwołane na 3-5 sierpnia br. zostały już przygotowane w formie ostatecznej i spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania, poinformowała prezes Kinga Banaszak – Filipiak.

"Treść propozycji układowych została potwierdzona przez doradców prawnych wierzycieli i będzie głosowana w dniach 3-5 sierpnia. Wykluczamy wprowadzanie dalszych poprawek w propozycjach. Ich treść jest już ostateczna." - powiedziała Banaszak – Filipiak.

Dodała, że spółka spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania, jako że postulaty wierzycieli finansowych zostały uwzględnione, a wariant spłaty zobowiązań wierzycieli w układzie jest znacznie korzystniejszy niż likwidacja spółki.

"Nad warunkami restrukturyzacji PBG pracowaliśmy praktycznie od połowy 2012 roku. Kwestie dotyczące poziomu zaspokojenia uzgodniliśmy w ubiegłym roku. Na ten temat rozmawialiśmy także z wierzycielami handlowymi. Wiemy, że mamy duże poparcie z ich strony."  - powiedziała także prezes.

Podkreśliła, że przyjęcie propozycji układowych pozwoli na powrót PBG do normalnej działalności operacyjnej i brania udziału w przetargach, jednak określenie ostatecznej daty- kiedy to nastąpi-  jest "poza spółką".

"Do tego czasu działalność związaną z pozyskiwaniem zleceń w ramach zamówień publicznych prowadzi PBG oil and gas, która zdobywa kolejne, coraz większe kontrakty. W najbliższych 3 miesiącach złoży w przetargach oferty o łącznej wartości między 300-400 mln zł" - podsumowała prezes.

Pod koniec kwietnia PBG podało, że uzgodniło z przedstawicielami wierzycieli nowe propozycje układowe i złożyło je w sądzie. Nowe propozycje przewidują m.in. ustanowienie zastawu na akcjach Rafako.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / PBG: Treść propozycji układowych jest ostateczna