Piątek zdecydował: dolar będzie tańszy

Marcin R. Kiepas
10-09-2007, 00:00

W tym tygodniu inwestorzy poznają kolejne ważne dane z USA — sierpniowe wyniki sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i saldo handlu zagranicznego. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że scenariusz na najbliższe dni został napisany w piątek.

Zaskakująco słabe sierpniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, mówiące o spadku o 4 tys. liczby zatrudnionych w sektorze pozarolniczym, zamiast oczekiwanego wzrostu o 110 tys. (przy jednoczesnej korekcie w dół danych lipcowych), stały się przyczyną osłabienia dolara. Ten spadek może być kontynuowany.

Piątkowy raport nie tylko przesądza o wrześniowej obniżce stóp procentowych, ale też podsyca nadzieje na cięcie większe niż o 25 pkt baz., co zaszkodzi dolarowi. Sprawia on również, że rosną obawy o rozszerzenie kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w Stanach Zjedoczonych, co też nie służy amerykańskiej walucie.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Piątek zdecydował: dolar będzie tańszy