Pierwsza stacja - Katowice

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 13-12-2006, 00:00

Tysiące firm i jeden wspólny mianownik — nieustający wzrost. Tak można streścić ideę rankingu, którego laureaci spotykają się dziś w Katowicach.

Redakcja „Pulsu Biznesu” i wywiadownia gospodarcza Coface Poland stworzyły siódmy już ranking najdynamiczniejszych firm w Polsce. Siódemka okazała się liczbą szczęśliwą dla 3404 firm, z których każda może pochwalić się ciągłym przyrostem obrotów i doskonałą opinią wśród swoich partnerów w biznesie i klientów. W tym roku lista nie wydłużyła się aż tak bardzo, jak przed rokiem — przybyło 300 nowych przedsiębiorstw — jednak imponująca jest liczba firm, które zajęły lepsze lokaty. 1423 przedsiębiorstwa notowane przed rokiem trafiły do zestawienia tegorocznego, a spośród nich aż 505 poprawiło swoją pozycję z poprzedniego rankingu. Rok wcześniej takich awansów było 201.

Rekordziści

Podobnie jak przed rokiem, dwaj liderzy regionalni z poprzedniego zestawienia ponownie okazali się najlepsi w swoich województwach. Są to lider śląskich Gazel — firma Adler oraz zwycięzca rankingu ogólnopolskiego — PC Factory z zachodniopomorskiego.

Jeśli już mowa o rekordach, to nie zaszkodzi rzut oka na zestawienia Gazel z województw opolskiego i śląskiego, których przedstawiciele spotykają się dzisiaj na gali w Katowicach. W województwie śląskim można naliczyć aż 85 firm, które goszczą w rankingu Gazele Biznesu przynajmniej po raz trzeci. W opolskim takich weteranów jest nieco mniej, bo tylko 28, ale to właśnie z tego województwa wywodzi się superrekordzista — Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra z Brzegu, obecne na naszej liście już po raz szósty z rzędu.

Więcej spotkań

Ponieważ 3304 Gazele to już spore stadko, postanowiliśmy zwiększyć liczbę regionalnych gal, w trakcie których reprezentanci firm odbierają pamiątkowe dyplomy i statuetki. W tej edycji będzie ich dwanaście, a nie jak w latach poprzednich dziesięć. Listę miast, w których je zorganizujemy, uzupełniliśmy o Białystok i Olsztyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu