Pierwszy „zielony” olej silnikowy

opublikowano: 13-02-2015, 00:00

Oleje Castrol uzyskały certyfikat CO2 neutral

Oleje Castrol z serii EDGE Professional, Magnatec Professional i GTX Professional przeszły procedurę oceny zgodnie z normą BSI PAS 2060 i uzyskały certyfikat CO2 neutral. Oznacza to, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji olejów została zneutralizowana dzięki realizacji przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska.

Oleje Castrola są pierwszymi na świecie, które spełniają wymagania międzynarodowych standardów ochrony środowiska w tym pomiarów emisji CO2 i obliczania śladu węglowego przez cały cykl życia produktu. Castrol prowadzi projekty ekologiczne, które spowodują redukcję z atmosfery takiej ilości gazów cieplarnianych, jaka powstaje w czasie produkcji, użytkowania i neutralizacji olejów. W 2014 r. udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 200 tys. ton, a w 2015 r. ma to być pół miliona ton.

Wszystkie produkty mają tzw. ślad węglowy, który oznacza ilość dwutlenku węgla powstającego w czasie produkcji i użytkowania. Castrol przeanalizował cykl życia swoich olejów i wytypował dziedziny, w których można obniżyć emisję dwutlenku węgla. W tym celu wprowadzono m.in. technologię mieszania olejów w niskiej temperaturze.

Firma wybiera dostawców i zamawia komponenty do produkcji w taki sposób, by maksymalnie obniżyć emisję CO 2. Także wysyłka gotowych produktów jest tak planowana, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, np. używa się pojazdów z napędem elektrycznym. Castrol pracuje też nad zmniejszeniem wpływu swoich fabryk na środowisko. Zerowy bilans emisji CO 2 olejów Professional jest możliwy także dzięki takim inwestycjom jak zalesianie w Kenii, czyste elektrownie w Chinach czy farmy wiatrowe w Nowej Kaledonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane