PiS poprawi funduszowy bubel

Posłowie szykują poprawkę do ustawy o funduszach inwestycyjnych zamkniętych, która obejmie CIT tylko służące optymalizacji podatkowej

Potwierdziły się dzisiejsze informacje "PB", że nowa ekipa rządząca wycofuje się z kontrowersyjnych zapisów projektu ustawy o CIT, która miała objąć podatkiem wszystkie fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ).

-W toku prac w Komisji Finansów Publicznych rozważymy możliwość rozróżnienia FIZ tak, żeby rzeczywiście zwrócić uwagę i dostrzec te firmy, które wykorzystują FIZ w celu optymalizacji podatkowej i które inwestują na rynkach kapitałowych- zapowiedział Sylwester Tułajew, poseł wnioskodawca z Prawa i Sprawiedliwości.

Zapewnił, że parlamentarzyści nie zrezygnują z objęcia CIT tych FIZ, które służą przedsiębiorcom do uciekania przed fiskusem. Poparcie dla poselskiego projektu wyrazili też przedstawiciele Ministerstwa Finansów. 

Jak podają źródła "PB", poprawka do ustawy o FIZ będzie gotowa dopiero za dwa tygodnie, ponieważ musi zostać dopracowany sposób oddzielenia optymalizacji od inwestycji

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS poprawi funduszowy bubel