PKO BP otworzy oddział w Londynie

opublikowano: 19-03-2018, 22:00

Po Frankfurcie i Pradze powstanie trzecia zagraniczna placówka banku — na Wyspach. Prace nad biurem w Dubaju są wstrzymane.

W 2007 r. niedaleko Charing Cross PKO BP otworzył pierwszy zagraniczny oddział, w którym miał obsługiwać Polaków z londyńskiej emigracji. Otwarta z pompą placówka została po cichu zamknięta kilkanaście miesięcy później, kiedy wybuchł kryzys finansowy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

10 lat później PKO BP spróbuje po raz drugi wejść na brytyjski rynek, ale w zupełnie innej formule.

— Do końca roku otworzymy trzeci po Frankfurcie i Pradze oddział korporacyjny za granicą — zapowiada Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, który w poniedziałek rozpoczął szóstą już edycję konferencji inwestorskiej CEE Capital Markets, organizowanej przez bank.

Jak wyjaśnia, Wielka Brytania od dawna była wysoko na liście krajów w orbicie zainteresowania PKO BP z uwagi na duże obroty handlowe z Polską.

— Byliśmy wstrzemięźliwi ze względu na brexit. Na podstawie paszportu działa tutaj 8 tys. instytucji finansowych. Kwestia brexitu nie jest ich problemem, ale Rządu Jej Królewskiej Mości — mówi Zbigniew Jagiełło.

Działalność banku będzie nastawiona na współpracę z polskimi firmami. Bank zaoferuje rozwiązania finansowe z zakresu trade finance. Bank wcześniej planował otwarcie biura w Dubaju, ale ze względu na sytuację polityczną wstrzymał prace.

— Docelowo chcemy mieć kilkanaście placówek za granicą — deklaruje prezes PKO BP. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy