PKO BP przedstawił nową strategię

opublikowano: 18-11-2019, 07:40
aktualizacja: 18-11-2019, 10:52

PKO Bank Polski przedstawił strategię na lata 2020-2022. Cel to osiągnięcie ponad 5 mld zł zysku netto.

Podstawowy cel finansowy to osiągniecie zysku netto w 2022 r. na poziomie 5 mld zł. Po trzech kwartałach 2019 r. zysk netto wynosi 3,3 mld zł, a w 2018 r. sięgnął 3,7 mld zł.

Docelowy wskaźnik zwrotu na kapitale własnym (ROE) to 12 proc. w 20222 r., relacja kosztów do dochodów 41 proc., a koszt ryzyka 0,6-0,75 proc.

Bank chce utrzymać zdolność do wypłaty dywidendy, którą w ostatnich latach płacił nieregularnie. 

- Cele są raczej ambitne - uważa Jovan Sikimic, analityk Raiffeisena.

Jego zdaniem, deklarację gotowości do wypłaty dywidendy bez wyszczególnienia, jaka może być jej wysokość, należy odczytywać raczej jako ostrzeżenie.

Kilka dni temu w rozmowie z "Pulsem Biznesu" prezes banku Zbigniew Jagiełło przyznał, że zaktualizowana strategia nie powinna być zaskoczeniem dla osób obserwujących rynek bankowy w Polsce oraz sam PKO Bank Polski.

"Zakłada kontynuację cyfryzacji usług bankowych, czyli procesu, w którym udało się nam już wiele osiągnąć. Mamy najlepszą na świecie aplikację mobilną, mamy też dobre relacje z klientami i te dwie kwestie: cyfryzacja oraz jakość obsługi, będą przez następnych 5-10-15 lat najważniejsze z punktu widzenia rozwoju banku. W moim przekonaniu zmierzamy do modelu, który nazwałbym bankiem autonomicznym, i jestem przekonany, że szybciej w Polsce powstanie w pełni autonomiczny bank niż w pełni autonomiczny samochód - mówił Zbigniew Jagiełło w wywiadzie, którego całość można przeczytać tutaj>>

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu