Plast-Box buduje na Ukrainie

GRA
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Spółka rusza z budową drugiej fabryki u sąsiadów. Produkcja wiader rozpocznie się tam w przyszłym roku.

Spółka rusza z budową drugiej fabryki u sąsiadów. Produkcja wiader rozpocznie się tam w przyszłym roku.

Ukraińska spółka Plast-Boksu kupiła w Czernihowie (Ukraina) nieruchomości produkcyjne i magazynowe o powierzchni 3 tys. mkw. Zapłaciła za nie 7,3 mln hrywien.

— Kupiliśmy teren, na którym poprzedni właściciel ruszył już z budową fabryki płyt, ale jej nie skończył. Dzięki temu łatwiej nam będzie o wszelkie zezwolenia, co przyśpieszy realizację inwestycji — mówi Grzegorz Pawlak, prezes Plast-Boksu.

Teren, który kupiła spółka, ma powierzchnię 2,64 ha i dostęp do wszystkich mediów.

— Za wcześnie jeszcze na określanie harmonogramu inwestycji — twierdzi Grzegorz Pawlak.

Na razie wiadomo jedynie, że w tym roku gotowy będzie stan surowy zamknięty. W przyszłym z kolei ruszy produkcja. Prezes nie ujawnia jeszcze dokładnej wartości inwestycji. Z prospektu emisyjnego, sporządzonego na potrzeby niedawnej oferty publicznej, wynika, że na ten cel Plast-Box może przeznaczyć 11 mln zł.

— Pod względem mocy produkcyjnych, nowa fabryka będzie porównywalna z naszym polskim zakładem. Będzie w niej pracowało do 30 maszyn — przewiduje Grzegorz Pawlak.

Zarząd dopina właśnie szczegóły projektu. Będzie mógł o nich poinformować w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu