Po godzinach

Renata Zawadzka
opublikowano: 01-04-1999, 00:00

Wiktor Tomusiak

Prezes Polfy Kutno może być zadowolony z rekomendacji analityków BM BRE Brokers, którzy w krótkim terminie radzą trzymać akcje spółki, a w długim zalecają ich kupowanie. Autorzy raportu sądzą, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy (najdalej za dwa lata) znajdzie się inwestor branżowy, gotowy objąć co najmniej 49 proc. pakietu akcji Polfy. W ich opinii, w takiej transakcji cena akcji kutnowskiej Polfy wynosiłaby około 80 —100 zł. Zdaniem analityków, atrakcyjność spółki podnosi prowadzona restrukturyzacja, która ma zakończyć się w tym roku.

Ryszard Pietkiewicz

Prezes Siedleckich Zakładów Drobiarskich Drosed zawarł z Rolimpexem warunkową umowę zakupu ponad 75 proc. udziałów w Tomaszowskich Zakładach Drobiarskich Roldrob, za które zapłaci 8 mln zł. Umowa dojdzie do skutku, jeśli UOKiK nie zgłosi zastrzeżeń. Zdaniem prezesa Pietkiewicza, po sfinalizowaniu tej transakcji, grupa Drosedu stanie się największym podmiotem skupującym drób, kontrolującym około 20 proc. rynku. Natomiast jej udział w rynku gotowych wyrobów drobiarskich wzrośnie do około16 proc.

Andrzej Ubertowski

Prezes gdańskiego Polnordu ma powody do zadowolenia. Przedsiębiorstwo zawarło umowę ze spółką KB Doraco. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie projektu technicznego, dostawa oraz montaż fasad w budynku Centromoru w Gdańsku. Z tego tytułu Polnord otrzyma wynagrodzenie w kwocie 2,35 mln zł.

NOTOWANIA

Adam Skwierzyński

Współwłaściciel Zakładu Rafinacji Ropy Naftowej i Olejów Renower w Kędzierzynie-Koźlu, jedynej w Polsce prywatnej rafinerii, zwalnia wszystkich pracowników (80 osób). Powodem jest decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu, zgodnie z którą zakład powinien oddać Skarbowi Państwa ponad 70 mln zł z tytułu bezprawnie (zdaniem urzędu) wykorzystanej ulgi akcyzowej, przysługującej firmom zajmującym się bezpiecznym ekologicznie przetwarzaniem odpadów petrochemicznych. Właściciele Renoweru będą się odwoływać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy