Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 21-06-1999, 00:00

Po godzinachMaria Pasło- -Wiśniewska

Bank Pekao SA, którym kieruje Maria Pasło-Wiśniewska, wprowadził dwa nowe produkty, które mogą zainteresować mały i średni biznes. Są nimi Eurokonto Business oraz pakiet Business Lider. Jak zapewniają przedstawiciele banku, umożliwią one m.in. szybsze zaciąganie kredytów przez firmy klientów Pekao SA. W tej chwili bank obsługuje rachunki 130 tys. firm. Przedstawiciele Pekao deklarują, że nowe produkty mają spowodować zwiększenie tej liczby do 300 tys.

Witold Zaraska

Choć prezesowi Exbudu nie udało się doprowadzić do stałej współpracy między reprezentowaną przez niego firmą i Budimexem, to firma pocieszyła się osiągając zysk ze sprzedaży jego akcji. Exbud kupował papiery Budimexu, gdy kurs tej ostatniej spółki oscylował wokół 13 zł. Ostatnio sprzedał je za 22 zł. W ten sposób kielecka spółka — nie uwzględniwszy oczywiście inflacji — zarobiła co najmniej 10 mln złotych.

Marek Jeżewski

Od pierwszego lipca dyrektor zarządzający w agencji reklamowej Ogilvy & Mather Poland obejmie w tej samej firmie stanowisko regionalnego dyrektora ds. rozwoju biznesu. Jego zadaniem będzie zdobywanie nowych klientów instytucjonalnych nie tylko w Polsce, ale i krajach nadbałtyckich oraz Ukrainie. Stanowisko dyrektora zarządzającego O&M Poland obejmie z kolei Roger Heathcote, który do chwili obecnej pełnił identyczne obowiązki w Rosji.

NOTOWANIA

Paweł Obrębski

Po pięciu pierwszych miesiącach 1999 r. spółka Atlantis zanotowała stratę operacyjną 3,3 mln zł, czyli pięciokrotnie wyższą niż w analogicznym okresie 1998 r. Zarząd spółki tłumaczy to spadkiem tempa inwestycji budowlanych, wskutek czego zmniejszył się popyt na produkowane przez Atlantis płyty warstwowe. Drugą przyczyną strat są podobno przeprowadzane właśnie zmiany w strukturze organizacyjnej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Po godzinach