Po godzinach

Małgorzata Zgutka, Karol Wieczorek
opublikowano: 30-06-1999, 00:00

Po godzinachMichał Skipietrow

Po raz kolejny został prezesem Mostostalu Export. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wyboru dokonało jednomyślnie. Michał Skipietrow kieruje firmą od 1990 roku, czyli od chwili przekształcenia jej w spółkę akcyjną. Bardzo dobrze zna specyfikę przedsiębiorstwa, bowiem od 1982 roku piastował stanowisko dyrektora generalnego w Przedsiębiorstwie Eksportu Budownictwa Mostostal Export.

Wojciech Wierzbicki

Kierowany przez niego Budimex Poznań zdobył nowe zamówienie. Spółka wygrała przetarg na remont budynku wrocławskiego Teatru Współczesnego. Wartość kontraktu wynosi prawie 4 mln zł. W myśl umowy Budimex Poznań powinien zakończyć prace do końca września tego roku.

NOTOWANIA

Bogusław Kott

Prezes BIG Banku Gdańskiego, największego udziałowca ZM Sokołów (20 proc. głosów), przegrał w głosowaniu nad składem rady nadzorczej tej spółki. BIG BG nie wprowadził do rady swojego przedstawiciela. Zdaniem obserwatorów, wynik głosowania jest preludium do przejęcia Sokołowa przez branżowego inwestora strategicznego. Sokołów jako jedyna tak duża firma w branży nie ma inwestora strategicznego.

Michel Muszyński

Prezes Business Press, wydawcy m.in. „Gazety Bankowej” i „Businessman Magazine”, wraz z pozostałymi członkami zarządu podał się do dymisji. Niedługo pracował w spółce, do której przeszedł z Francuskiego Instytutu Zarządzania. Nowym prezesem Business Press jest Jan Jaroszewicz, współwłaściciel spółki Ula Press, posiadającej obecnie 100 proc. udziałów w wydawnictwie. Choć nowy prezes zapewnia, że nie zamierza sprzedawać udziałów w wydawnictwie, przyznaje jednak, iż firma potrzebuje dokapitalizowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zgutka, Karol Wieczorek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach