Poczta przechodzi do ataku

Katarzyna Latek
opublikowano: 27-01-2010, 07:06

Narodowy operator może wyjść na plus już w  2011 r. Pomogą m.in. gigantyczne oszczędności.

Narodowy operator pocztowy już w 2013 r. straci monopol. Wcześniej Poczta Polska (PP) chce poprawić kondycję. Nowa strategia na lata 2010-15 przewiduje gigantyczne oszczędności i wzrost przychodów.

— Już widzimy pozytywną zmianę. W 2009 r. po raz pierwszy wzrost przychodów był większy niż kosztów. Zakładamy, że w 2011 r. powinniśmy osiągnąć dodatni wynik finansowy — zapowiada Andrzej Polakowski, prezes Poczty Polskiej.

Rywale PP coraz agresywniej walczą o klientów korporacyjnych. Narodowy operator nie zamierza się poddać. Spółka nadepnie na nogę firmom kurierskim. Przygotowała nowości dla robiących zakupy w sklepach internetowych.

— Istotą e-przesyłki jest rezygnacja z tzw. ostatniej mili: klient będzie odbierał przesyłkę w wybranym przez siebie urzędzie pocztowym. Dzięki niższym kosztom mogliśmy zaoferować niższą cenę. Powiadomienie o możliwości odebrania paczki klient dostanie e-mailem lub SMS-em. Usługa jest już po etapie pilotażu i wprowadzamy ją na szeroką skalę. Zabiegamy o to, by sklepy internetowe wpisały e-paczkę na listę możliwych sposobów dostawy — wyjaśnia Mariusz Popek, członek zarządu PP odpowiedzialny za usługi pocztowe i finansowe.

Więcej w środowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane