Poczta walczy w sądzie

opublikowano: 10-01-2014, 00:00

Państwowy operator zaskarżył wyrok, który pozwolił prywatnym listonoszom na doręczanie sądowej korespondencji.

Listonosze idą na wojnę. Poczta Polska zaskarżyła wczoraj do krakowskiego sądu okręgowego wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), który pozwolił Polskiej Grupie Pocztowej (PGP) na start w przetargu na dwuletnią obsługę korespondencji sądów i prokuratur. PGP ostatecznie wygrała ceną — za usługę chciała 496,9 mln zł, Poczta Polska — o 84,5 mln zł więcej.

W obsłudze korespondencji pomaga jej już InPost, który dzięki sojuszowi z Ruchem dysponuje niezbędną do spełnienia warunków przetargu ogólnopolską siecią placówek.

„Poczta Polska jest jedyną firmą, która ma niezbędną infrastrukturę, doświadczenie i kompetencje, by w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję nadawaną przez sądy i prokuraturę” — oświadczył przy okazji państwowy operator. Prywatni operatorzy tymczasem twierdzą, że Poczta Polska, składając pozew, marnuje publiczne pieniądze — ich zdaniem wyrok KIO był jednoznaczny.

— Opłata wpisowa wynosi 5 mln zł. Złożenie wniosku do sądu to działanie wyłącznie wizerunkowe, lecz przy tym niegospodarne — uważa Rafał Zgorzelski, prezes Związku Pocztowego, zrzeszającego prywatnych operatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu