Podróż służbowa przesunięta w czasie

opublikowano: 19-03-2020, 22:00

Hotailors dostał się do akceleratora SAP. Chwilę przestoju związanego z pandemią wykorzystuje na rozwój technologii.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 wstrzymała bieżącą aktywność Hotailorsa. Spółka próbuje „uciec do przodu” — pracuje z amerykańskim zespołem SAP nad rozwojem produktu w ramach akceleratora globalnego dostawcy systemów IT. Liczy też na wsparcie obecnych partnerów i inwestorów.

Naszym celem jest zdobycie kolejnych klientów z listy Fortune 500 – podkreśla Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors.
Fot. ARC

— W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę inwestycyjną z Piotrem Kurczewskim, współzałożycielem Przelewy24. Zainwestował około 1,5 mln EUR — mówi Filip Błoch, prezes Hotailors.

Nadzieja na odbicie…

Rodzimy start-up rozwija internetową platformę wspierającą organizację podróży służbowych, odbywanych także przez pracowników nieetatowych. Narzędzie pozwala na wyszukiwanie i rezerwację przelotów, przejazdów kolejowych, noclegów itd. Użytkownicy za pośrednictwem platformy otrzymują od pracodawcy limitowane fundusze na pokrycie kosztów wyjazdu. W aplikacji transakcje realizowane są bezgotówkowo, pracodawcom natomiast wysyłana jest jedna zbiorcza faktura. Z tak zakrojonego rozwiązania korzystają m.in. Google i Vodafone. Spółka ma nadzieję, że projektem zainteresuje się również SAP. Na razie została zaproszona do udziału w organizowanym przez korporację w Stanach Zjednoczonych akceleratorze SAP.iO Foundry San Francisco. Program się już rozpoczął. W związku z pandemią jest prowadzony zdalnie.

— Do akceleratora SAP zaprasza start-upy, których technologie mogą uzupełnić jego rozwiązania i usługi. Spółka posiada własny program do obsługi podróży służbowych — sięgają po niego największe światowe firmy. Jest on jednak przystosowany głównie do obsługi pracowników etatowych. My dostarczamy narzędzie umożliwiające kontrolę nad wyjazdami osób z zewnątrz — pracowników kontraktowych, osób zaproszonych w ramach rekrutacji, firmowych spotkań, zespołów projektowych itd. — mówi Filip Błoch.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Program ma się zakończyć w połowie roku. Prezes Hotailorsa liczy, że udział w nim może w przyszłości ułatwić dotarcie do innych międzynarodowych gigantów.

...na wyleczonym rynku

Teraz ruch w biznesie się zatrzymał. Firma rozlicza się z klientami abonamentowo lub od liczby obsłużonych podróży, po części została więc odcięta od źródła przychodu.

— Obecna sytuacja na rynku podróży jest trudna, ale właśnie rozwiązania takie jak Hotailors mogą znaleźć miejsce dla siebie, gdyż skupiają newralgiczne elementy podróży służbowych w jednym miejscu. W czasach chaosu to właśnie takie rozwiązania mogą być bardzo pomocne.Hotailors jest elementem digitalizacji pracy, pozwala zarządzać pracą i podróżami pracowników zdalnie — podkreśla Radosław Białas, partner zarządzający Alfabeatu, funduszu, który jest finansowo zaangażowany w rozwój Hotailorsa.

— Po każdym kryzysie przychodzi czas na odbicie. Trzeba być na nie przygotowanym — dodaje Filip Błoch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane