Czytasz dzięki

Poduszeczki nie do spania, tylko do klikania

opublikowano: 07-09-2017, 22:00

Oryginalne podkładki pod nadgarstek wypełnione m.in. gorczycą wspomagają leczenie bólu, ale można też używać ich profilaktycznie

Magdalena Podpora pracowała w biurze, przy komputerze, spędzając przy nim po kilkanaście godzin dziennie. Ten tryb doprowadził ją do bólu nadgarstka i... pomysłu na biznes. Zaczęła od stworzenia poduszeczki pod nadgarstek do pracy z myszką komputerową, która w 100 proc. spełniałaby jej własne oczekiwania. Z czasem unikalnych podkładek zaczęli używać znajomi i rodzina — i dzielili się z nią spostrzeżeniami. Biorąc je pod uwagę, Magdalena Podpora miesiącami eksperymentowała, poszukując produktu idealnego i naturalnie dopasowującego się do odbiorcy, a konkretnie — do jego nadgarstka. W ten sposób stworzyła poduszeczkę i markę com4tclick.

Poduszeczki produkowane przez Magdalenę Podporę mają w środku gorczycę, siemię lniane, łuskę prosa i — do wyboru — bursztyn bałtycki nieszlifowany, trawę cytrynową z miętą lub lawendę.
Zobacz więcej

EKOLOGICZNIE:

Poduszeczki produkowane przez Magdalenę Podporę mają w środku gorczycę, siemię lniane, łuskę prosa i — do wyboru — bursztyn bałtycki nieszlifowany, trawę cytrynową z miętą lub lawendę. Marek Wiśniewski

Z pomocą mentora

— Nieocenioną pomocą w rozpoczęciu działalności był Program Mentoringowy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet „Biznes w Kobiecych Rękach” realizowany pod patronatem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Fundacji Kronenberga przy City Handlowy — uważa Magdalena Podpora. To tam dowiedziała się o możliwości zastrzeżenia wzoru użytkowego i marki w OHIM (Office for Harmonization in the Internal Market). Tam również uzyskała pomoc niezbędną przy otwarciu sklepu internetowego. Na początek zainwestowała 40 tys. zł.

Głównym założeniem były prozdrowotne właściwości produktu. Poduszeczka wspomaga leczenie bólu nadgarstka, ale może być też używana profilaktycznie do codziennej pracy przy komputerze. Docenili i potwierdzili to lekarze ortopedzi i fizjoterapeuci, którzy rekomendują wykorzystywanie poduszeczek w rehabilitacji zespołu cieśni nadgarstka oraz po operacjach. Poduszeczki com4tclick jako jedyne w Polsce otrzymały pozytywną opinię Zakładu Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi. Ta rekomendacja otworzyła Magdalenie Podporze drogę do współpracy z klientami biznesowymi.

— Dzięki certyfikatowi łódzkiego instytutu te poduszeczki jako jedyne w Polsce mogą być rekomendowane przez działy BHP — zaznacza właścicielka marki.

Korzystając z tej możliwości, stworzyła ofertę dla biznesu i szyje poduszeczki, które są np. upominkami wręczanymi na konferencjach, szkoleniach oraz rozdawanymi jako gadżety reklamowe z logo firmy.

Naturalnie, zdrowo, kreatywnie

W poduszeczkach znajduje się przede wszystkim gorczyca, która ma silne działanie zdrowotne. Dodane są też siemię lniane, łuska prosa i (do wyboru) bursztyn bałtycki nieszlifowany, trawa cytrynowa z miętą lub lawenda. Te ostatnie wpływają na niespotykaną w tego typu produktach właściwość: zapach.

— Można wybrać delikatnie zapachową poduszeczkę lub zakroplić ją olejkiem aromatycznym. Pod wpływem ciepła człowieka gorczyca nagrzewa się, a dodane olejki unoszą się. W ten sposób zyskujemy dodatkowy efekt aromaterapii — opowiada Magdalena Podpora. Atrakcyjną formą promocji i dystrybucji są organizowane cyklicznie różnego rodzaju targi designu. Stamtąd poduszeczki trafiają w różne części Polski.

— Mają już zagorzałych fanów, którzy najpierw kupili je dla siebie, a później wrócili po nie z myślą o najbliższych, którzy pracują przy komputerach. W ten sposób nasze produkty trafiają też do firm, gdzie są testowane przez pracowników. Zdarza się, że na końcu tej drogi przedsiębiorstwa zamawiają poduszeczki jako wyposażenie miejsca pracy — mówi Magdalena Podpora.

Każdego miesiąca przybywa wzorów i kolorów poduszeczek. W ostatnim czasie pojawiła się też nowość w asortymencie com4tclick — podkładka pod nadgarstki do pracy z klawiaturą lub touch padem. Na razie produkty można kupić tylko na terenie Polski, ale w planach jest też ekspansja na rynki za graniczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Mastykarz

Polecane