Pogorszenie nastrojów na giełdach w USA

opublikowano: 24-04-2019, 22:29

Wartość Dow Jones, S&P500 i Nasdaq spadała o 0,2 proc. na zamknięciu środowej sesji.

Amerykańscy inwestorzy nie są przekonani, że sytuacja przemawia za dalszym biciem rekordów przez rynek akcji. W trakcie sezonu wyników kwartalnych trwa nieustanna huśtawka nastrojów i stałe oczekiwanie na publikację kolejnych raportów, co oznacza nielubianą przez inwestorów niepewność. Konfuzję giełdowych graczy wywołał także w pierwszej fazie handlu jednoczesny wzrost cen akcji i obligacji, przy czym rentowność „dziesięciolatek” USA spadła w środę najmocniej od miesiąca. Nie pomagało również umocnienie dolara do 22-miesięcznego maksimum.

Na finiszu sesji spadki dominowały w 8 z 11 segmentów S&P500. Pierwszy od czterech sesji spadek cen ropy po zaskakującym dużym wzroście zapasów spowodował przecenę akcji spółek naftowych (-1,85 proc.). Rozczarowanie wynikami AT&T i duża przecena akcji drugiego w USA operatora komórkowego pociągnęła w dół segment telekomunikacyjny (-0,75 proc.). W trójce najmocniej tracących znalazł się jeszcze segment materiałowy (-0,6 proc.). Rosły segmenty „defensywne”: dóbr codziennego użytku (0,1 proc.), użyteczności publicznej (0,55 proc.) i nieruchomości (0,8 proc.). Pomimo spadku indeksów kursy 51 proc. spółek z S&P500 rosły na zamknięciu. Staniała natomiast większość blue chipów ze średniej Dow Jones. W trójce najmocniej przecenionych znalazły się dwa największe amerykańskie koncerny naftowe: Chevron (-3,1 proc.) i Exxon Mobil (-1,9 proc.) oraz producent ciężkiego sprzętu budowlanego Caterpillar (-3,0 proc.).  Trzy najmocniej drożejące blue chipy, to Nike (1,1 proc.), McDonald's  (1,2 proc.) i Walt Disney Company (1,3 proc.).

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy