Pogromcy mitów zapraszają do Szczecina

opublikowano: 21-09-2016, 22:00

Kiedy w polskim serialu bohater wyjeżdża na delegację do Szczecina, to wiadomo, że odchodzi z obsady, bo z takiej delegacji szybko się nie wraca.

Czy Pomorze Zachodnie to „koniec świata” czy jego początek? — pyta Jacek Wójcikowski z Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) Województwa Zachodniopomorskiego.

Władze regionu uważają, że to drugie — i zamierzają przekonać do tego firmy. Dlatego zorganizują 20 października w Szczecinie konferencję Proinvestors zachęcającą do inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE). Zamierzają podczas niej obalić powszechne wśród małych i średnich firm mity dotyczące inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych.

Na terenie Zachodniopomorskiego działają cztery SSE: kostrzyńsko-słubicka, pomorska, suwalska i mielecka, a przedsiębiorcy otrzymują zwolnienie z CIT wysokości 35 proc. poniesionych inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy (dla średnich firm ta pomoc wzrasta do 45 proc., a dla małych — do 55 proc.). Dodatkowo urząd pracy dofinansują szkolenia zatrudnianych osób, a władze lokalne zwalniają inwestora z podatku od nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane