Pół miliona dla filmowców

AR
opublikowano: 07-03-2018, 12:30
aktualizacja: 07-03-2018, 12:33

Ruszyła 10. edycja konkursu w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, który od lat wspiera popularne polskie produkcje.

Regionalne fundusze filmowe to samorządowe instytucje, które oferują dotacje wybieranym w konkursach produkcjom filmowym. W zamian producenci promują w filmach dany region – krajobrazy, historie i postaci z nim związane. 

W tegorocznym konkursie (to już 10. edycja) małopolskiego Regionalnego Funduszu Filmowego samorząd ma do rozdania filmowcom 500 tys. zł. Kwota ta dofinansuje wybrane w trakcie konkursu produkcje filmowe. Zainteresowani producenci, scenarzyści i twórcy filmowi mogą składać wnioski do 26 marca br.

-  W tym roku przypada jubileuszowa edycja konkursu, który ma na celu wsparcie produkcji filmowych związanych z Małopolską. Przedsięwzięcie, jest niezwykle ważne z punktu widzenia regionu, dlatego wspieramy je od samego początku. Do tej pory przeznaczyliśmy na ten cel aż 5 mln zł. Dzięki naszemu wsparciu widzowie mogli się zachwycić m.in. takimi filmami jak: „Maria Skłodowska-Curie” Marie Noëlle czy „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

Regionalny fundusz filmowy w Krakowie powstał dzięki współpracy województwa małopolskiego i gminy Kraków. Jego operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. 

Działalność tego typu funduszy jest  bardzo popularna w wielu krajach Europy, gdzie miasta i regiony są często koproducentami produkcji filmowych. W Polsce działa dzisiaj jednak tylko kilkanaście takich funduszy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Pół miliona dla filmowców