Polsce grozi utrata dotacji na inwestycje budowlane

IAR
opublikowano: 29-04-2008, 08:57

Wszystkie inwestycje budowlane finansowane przez Unię Europejską są zagrożone - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Wynika to z faktu, że polskie prawo jest niezgodne z unijnymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. W efekcie - jak pisze "Gazeta Prawna" - kolejne regiony odwołują lub przekładają terminy naboru wniosków w konkursach o unijne dotacje.

Chodzi o podział znacznej części z kwoty 67 mld euro, którą Unia przyznała Polsce. - Wyjściem z tej sytuacji może być odłożenie konkursów o unijne środki do momentu wejścia w życie znowelizowanych przepisów o ochronie środowiska - mówią urzędnicy zajmujący się rozdziałem dotacji.

Jak przypomina "Gazeta Prawna", o brakach w polskich przepisach wiadomo od 3 lat. Unia Europejska wyznaczyła Polsce czas na poprawienie prawa do 27 sierpnia 2007 r. 29 lutego br. Komisja Europejska przekazała nam ostateczne ultimatum w tej sprawie. Rząd obiecuje, że odpowiednia nowelizacja ustawy o ochronie środowiska wejdzie w życie jesienią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polsce grozi utrata dotacji na inwestycje budowlane