Polska kusi Chiny obligacjami

PAP
opublikowano: 27-01-2011, 07:55

Do zakupu polskich papierów skarbowych zachęcać będzie inwestorów z Państwa Środka wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. W lutym, najpóźniej w marcu ma odwiedzić Chiny - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów przyznaje, że planowany jest road show w Azji, ale szczegóły podobno nie są jeszcze ustalone. Na rynku obligacji robi się coraz ciaśniej bo po kryzysie niemal wszystkie państwa europejskie potrzebują pieniędzy. A Chiny to dobry nabywca papierów dłużnych, zwłaszcza tych 10-, 15-letnich - zaznacza gazeta.

Według "DGP", Polska nie oferuje wprawdzie tak zawrotnych marży jak podupadające kraje europejskie, ale za to jest państwem bezpiecznym, o relatywnie dobrych perspektywach gospodarczych na kolejne lata. Np. wczoraj Polska sprzedała 15-letnie obligacje w jenach o wartości 18 mld jenów, z których część mogła trafić do chińskich inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane