Pomagamy rozwijać technologie przyszłości

Partnerem publikacji jest Yoshi Innovation
opublikowano: 19-05-2023, 13:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Fundusz technologiczny Yoshi Innovation poszerza swoje portfolio o PhantomBody – specjalistycznego modułowego manekina do szkoleń medycznych.

Yoshi Innovation to polski fundusz technologiczny oferujący wsparcie dla firm rozwijających innowacyjne technologie, jak również konsulting prawny, marketingowy oraz technologiczny, co często jest kluczowym elementem potrzebnym do sukcesu danego projektu.

TECHNOLOGIA DLA MEDYCYNY: Phantomskin to innowacyjne trenażery wysokiej wierności umożliwiające trening wielu procedur medycznych ratujących zdrowie i życie człowieka.
TECHNOLOGIA DLA MEDYCYNY: Phantomskin to innowacyjne trenażery wysokiej wierności umożliwiające trening wielu procedur medycznych ratujących zdrowie i życie człowieka.

– Naszym celem jest staranna selekcja projektów, które mają dalszy potencjał rozwojowy w skali globalnej. Przed przystąpieniem do działania poznajemy swoje wzajemne oczekiwania, tak aby zapewnić odpowiednie dopasowanie i wspólną satysfakcję z dalszej, często wieloletniej współpracy – mówi Marcin Sprawka, prezes Yoshi Innovation.

Warto zaznaczyć, że spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki temu ma dostęp do wielu źródeł kapitału, co umożliwia dynamiczny rozwój i realizację ambitnych celów. Notowanie na giełdzie oferuje także przejrzystość i zaufanie inwestorów, którzy widzą potencjał i perspektywy rozwojowe firmy. Ponadto Yoshi współpracuje na stałe z ponad dwudziestoma uczelniami, co zapewnia odpowiedni poziom jakości technologii oferowanych klientom.

Spółka posiada w portfolio wiele ciekawych projektów i technologii, z których korzysta zarówno sektor prywatny, jak i publiczny. Należą do nich chociażby takie rozwiązania jak: Hyperbary – urządzenie medyczne przeznaczone do przeprowadzania terapeutycznych kąpieli ozonowo-tlenowych potrzebnych przy leczeniu trudno gojących się ran; Wound Scanning – rozwiązanie służące do skanowania ran wraz z oprogramowaniem do realizowania fuzji obrazów termograficznych i fotograficznych oraz wykonywania obrysów 3D ran; Plasma Fission – specjalistyczny skalpel plazmowy, niepowodujący przepływu prądu przez ciało pacjenta.

Manekin medyczny

Jednym z kluczowych projektów opracowanych przy wsparciu Yoshi Innovation jest Phantomskin (fantomowa skóra – ang.), czyli fantomy treningowe pozwalające na naukę wielu procedur medycznych m.in. szycia ran, konikotomii/konikopunkcji oraz tamowania masywnych krwotoków przy postrzałach czy amputacjach. Od ponad roku spółka zaopatruje w te zestawy jednostki specjalne policji i wojska, uczelnie medyczne oraz prywatnych klientów w kraju i za granicą. Od ponad pół roku trenażery PhantomHip oraz zestawy do nauki szycia ran są używane przez jednostki wojskowe armii Ukrainy na szkolenia ich medyków pola walki.

Technologia Phantomskin odniosła na tyle duży sukces, że spółka postanowiła rozwinąć ten projekt i stworzyć nowe rozwiązanie o nazwie PhantomBody. Jest to opracowany przez zespół Katarzyny Ciesek modułowy manekin umożliwiający naukę procedur opatrywania ran zagrażających zdrowiu i życiu ludzkiemu. Projekt powstał przy współpracy funduszu MedVenture oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Rozwiązanie jest odpowiedzią na kluczowe wyzwania w obszarze treningu służb medycznych. Obecnie większość dostępnych fantomów opiera się na przypadkach konkretnych urazów lub ran, jednak nie odzwierciedlają one w sposób realistyczny upływu krwi, który zależy od stanu pacjenta. Ten problem znacząco ogranicza dostępne możliwości treningowe.

Celem projektu jest dostarczenie kompleksowego systemu, który umożliwi trening wielu procedur medycznych ratujących życie w ramach jednego urządzenia. Rozwiązanie składać się będzie z siedmiu modułów, z centralnym w postaci torsu wyposażonego w kontroler, umożliwiającego kontrolę przepływu krwi, symulację częstości pracy serca oraz przekierowanie krwi do konkretnego modułu.

– Trening procedur medycznych stosowanych podczas udzielana pierwszej pomocy stanowi ogromne wyzwanie. Personel medyczny musi dysponować wiedzą nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Jestem pewna, że nasze rozwiązanie okaże się bardzo pomocne w tym obszarze, zwłaszcza, że obejmuje też aspekt psychologiczny związany z widokiem krwi – opowiedziała o technologii Katarzyna Ciesek, Prezes Zarządu PhantomBody.

Rozwiązanie obejmuje również układ kostny, co znacząco zwiększa realizm i zakres treningu pierwszej pomocy. Użytkownicy mogą ćwiczyć aplikowanie odpowiednich opatrunków, zakładanie opasek uciskowych – słowem: wiele procedur medycznych stosowanych zarówno w cywilnym, jak i wojskowym ratownictwem medycznym. A także, co nie mniej istotne, pozyskać wiedzę i przetrenować ewakuację poszkodowanych w warunkach symulacji wysokiej realności.

PhantomBody podobnie jak Phantomskin będzie skierowany do jednostek przeprowadzających szkolenia dla cywilów, służb porządkowych, ratowników medycznych, służb mundurowych oraz uczelni wyższych kształcących w dziedzinach medycyny i ratownictwa.

Stawiamy na rozwój

Yoshi Innovation od ponad 10 lat oferuje polskim przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie w rozwoju innowacyjnych technologii. Wyjątkowe połączenie inwestycyjne oraz konsultingowe stawia spółkę w roli akceleratora projektów, pomagającego startującym firmom osiągać sukces i rozwijać się na trudnym i konkurencyjnym rynku europejskim.

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w wielu aspektach, m.in. marketingowym oraz prawnym. Przedstawiciele Yoshi Innovation pomagają również w uzyskaniu finansowania w ramach: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) i innych dedykowanych konkursów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane