Pożyczki dla najmniejszych

opublikowano: 18-01-2016, 22:00

Mikroprzedsiębiorcy oraz osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą mogą ubiegać się o mikropożyczki.

Do wzięcia jest 185 mln zł z programu UE na rzecz zatrudniania i innowacji. Z preferencyjnego finansowania ma skorzystać do połowy 2018 r. ponad 6 tys. podmiotów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opracowuje strategię dla grup szczególnie zagrożonych wysokim bezrobociem, długotrwale bezrobotnych, matek, które bardzo często mają utrudniony powrót na rynek pracy, osób w wieku przedemerytalnym, w wieku 55 plus. To są obszary i grupy zawodowe, które są naszym najważniejszym celem. Chcemy ich zachęcić do otwierania własnych mikroprzedsiębiorstw – powiedziała Renata Szczęch, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Pierwszym polskim pośrednikiem gwarancji dla mikrofinansowania jest fundusz pożyczkowy Inicjatywa Mikro sp. z o.o. [PAP, DI] © Ⓟ

60 mld zł Na tyle Piotr Zimoląg, prezes spółki Inicjatywa Mikro, ocenia lukę dotyczącą zapotrzebowania na finansowanie dla mikroprzedsiębiorstw w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu