Praca w dwie doby

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

Firmy branży TSL prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie pracowników, oferując np. zatrudnienie w 48 godzin.

Na ciekawy kadrowy pomysł wpadli pracownicy Rohlig Suus Logistics. Program „Zatrudnienie w 48 godzin” opiera się na podwójnej obietnicy składanej kandydatom. Program daje kandydatom gwarancję otrzymania informacji zwrotnej w ciągu maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Program obejmuje oddziały Rohlig Suus Logistics w całej Polsce i jest skierowany przede wszystkim do kandydatów na pracowników magazynowych.

— Stale poszukujemy pracowników, szczególnie do obsługi magazynów. Rynek pracowniczy jest bardzo wysycony, zwłaszcza w niektórych lokalizacjach. Jednocześnie wiemy, że kandydatom zgłaszającym się do pracy zależy na szybkiej informacji zwrotnej. Chcą wiedzieć, czy aplikacja spotkała się z aprobatą pracodawcy czy nie, stąd ten pomysł — mówi Jacek Głowacz, menedżer do spraw HR Rohlig Suus Logistics.

Przyznaje, że ten sposób poszukiwania pracowników przynosi wymierne korzyści również firmie.

—Bardziej efektywnie docieramy do najlepszych ludzi. Przede wszystkim unikamy ryzyka, że świetny kandydat rozpocznie pracę w innej firmie tylko dlatego, że złożyła ofertę przed nami — dodaje Jacek Głowacz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu