Czytasz dzięki

Premier Marek Belka o wyborach w Niemczech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 12:24

Premier Marek Belka uważa, że wynik wyborów parlamentarnych w Niemczech nie daje powodów do niepokoju. Premier zwrócił przy tym uwagę, że nie wiadomo jeszcze, jaki będzie powyborczy układ polityczny w tym kraju.

Premier Marek Belka uważa, że wynik wyborów parlamentarnych w Niemczech nie daje powodów do niepokoju. Premier zwrócił przy tym uwagę, że nie wiadomo jeszcze, jaki będzie powyborczy układ polityczny w tym kraju.

    "Nie ma jasności, jakie konsekwencje przyniesie wynik wyborczy. Znamy liczby. Nie wiemy, jaka będzie konfiguracja polityczna" - powiedział Belka w poniedziałek w Warszawie podczas konferencji "Debata o przyszłości Unii Europejskiej".

    "To nie jest pat" - ocenił Belka wyniki niemieckich wyborów. Dodał, że trudno w tej chwili spekulować w sprawie szans na przeprowadzenie reform społecznych i gospodarczych u naszych zachodnich sąsiadów, bo zarówno Angela Merkel, jak i Gerhard Schroeder opowiadali się za tymi reformami.

    Jak dodał premier, Niemcy muszą przeżyć to, co Polska przeżywa od 15 lat, czyli podejmowanie działań w polityce, które nie przysparzają popularności wśród wyborców.

    "Z naszego punktu widzenia ważne jest, żeby Niemcy odważnie przystąpiły do realizacji niezbędnych reform - powiedział premier dziennikarzom. "Kto by nie był kanclerzem - Polska i Niemcy pozostają sąsiadami, strategicznymi partnerami, nie tylko w Unii Europejskiej, ale i w polityce światowej i nie sądzę, żeby się mogło coś zmienić w naszych stosunkach" - podkreślił premier. "A jeżeli nawet, to na pewno na lepsze" - dodał szef rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane