Premier: Prace nad ustawą o finansach publicznych będą przyspieszone

Internet Securities
04-07-2006, 15:03

Bardzo możliwe, że do Ministerstwa Finansów dojdzie nowa osoba, która zajmie się ustawą o finansach publicznych, poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz. Wejście w życie ustawy planowane jest na 1 stycznia 2007 roku.

Bardzo możliwe, że do Ministerstwa Finansów dojdzie nowa osoba, która zajmie się ustawą o finansach publicznych, poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz. Wejście w życie ustawy planowane jest na 1 stycznia 2007 roku.

„Bardzo możliwe, że dokonamy pewnego wzmocnienia Ministerstwa Finansów, właśnie żeby przyspieszyć prace nad ustawą o finansach publicznych” – powiedział premier na konferencji prasowej transmitowanej przez TVN24.

Zdaniem premiera, prace muszą zostać przyspieszone, żeby rząd mógł zająć się ustawą w lipcu.

„Musimy ją przyjąć, by ustawa mogła wejść w życie od 1 stycznia 2007 by dać parlamentowi czas na pracę nad ustawą” – powiedział Marcinkiewicz.

Premier nie określił, jakie stanowisko w Ministerstwie Finansów miałaby objąć nowa osoba.

Na początku kwietnia ówczesna wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska przedstawiła projekt naprawy finansów publicznych, którego celem jest wprowadzenie konsolidacji tego sektora tak, by w ciągu 2 lat zaoszczędzić ok. 1% PKB, czyli blisko 10 mld zł. Wicepremier przypomniała również, że proponowane zmiany umożliwią przystąpienie do tworzenia budżetu zadaniowego, którego elementy mogą pojawić się już w ustawie budżetowej na 2007 rok. (ISB)

dag/maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier: Prace nad ustawą o finansach publicznych będą przyspieszone