Czytasz dzięki

Premiera Cyberpunka ponownie przesunięta

opublikowano: 18-06-2020, 18:04

CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” z 17 września na 19 listopada 2020 r. Po wydarzeniu Night City Wire pojawią się pierwsze opinie dziennikarzy o grze.

Spółka poinformowała, że przesunięcie daty premiery wynika z konieczności finalnego dopracowania gry i usuwania błędów. 

„Powyższe działania wymagają od spółki zabezpieczenia dodatkowego czasu i nie wpływają na ukończoną już zawartość gry, jej gameplay oraz testy Cyberpunka 2077 rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata tzw. hands-on” – czytamy w komunikacie.

Założyciel CD Projektu Marcin Iwiński i Adam Badowski szef studia tak tłumaczą decyzją.

"Ci z Was, którym znana jest filozofia przyświecająca nam w tworzeniu gier, wiedzą, że nie wydamy gry, która nie jest gotowa. Zdajemy sobie jednak sprawę, że każda decyzja o przesunięciu premiery kosztuje nas Wasze zaufanie. Jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie może podjąć twórca gier. I mimo iż uważamy ją za słuszną, jesteśmy Wam winni przeprosiny za to, że musicie jeszcze poczekać. Chcemy, by Cyberpunk 2077 został z Wami na wiele lat. Mamy nadzieję, że po premierze zrozumiecie, dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok" - czytamy w liście do graczy.

Zapewniają, że obecnie "Cyberpunk 2077" jest kompletny zarówno jeśli chodzi o zawartość, jak i o grywalność.

"Questy, przerywniki filmowe, umiejętności i przedmioty; przygody, jakie można przeżyć w Night City – to wszystko jest już na swoim miejscu. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo elementów i złożoność nakładających się na siebie systemów, musimy starannie wszystko przetestować, zbalansować mechaniki gry oraz poprawić wiele błędów. Ogromny świat oznacza ogromną ilość pracy niezbędnej do jego dopieszczenia: na to właśnie zamierzamy poświęcić dodatkowy czas" - informują.

Z listu wynika, że spółka w tym tygodniu zaczęła udostępniać grę do samodzielnego wypróbowania dziennikarzom z całego świata, a pierwsze tzw. opinie spodziewane są po 25 czerwca,

"Z niecierpliwością (i z zapartym tchem) oczekujemy na ich opinie – a także na Wasze reakcje po opublikowaniu przez nich recenzji tuż po Night City Wire, które wyemitujemy 25 czerwca. Liczymy, że działania te do pewnego stopnia zaspokoją Wasz głód Cyberpunka, podczas gdy my będziemy zajmować się szykowaniem gry do jej listopadowej premiery" - informują.

W połowie stycznia zarząd CD Projektu poinformował o przesunięciu daty premiery z 16 kwietnia na 17 września. Decyzję uzasadniał potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

"Cyberpunk 2077" to największa i najważniejsza gra CD Projektu. Na oczekiwaniach wobec tytułu w dużej mierze opiera się wycena producenta gier, która wynosi ponad 37 mld zł, a w ostatnich miesiącach przekraczała nawet 40 mld zł. Zdaniem analityków obecne poziomy wyceny to zakład, o to czy CD Projekt wypuści najlepszą grę roku i jedną z najlepszych na obecnej generacji konsol. Do tej pory konsensus oczekiwań sprzedażowych był w przedziale około 20-25 mln egzemplarzy gry w tym roku.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane