Prezes BitBay apeluje do premiera Morawieckiego o uregulowanie rynku

MD
opublikowano: 17-05-2018, 15:11
aktualizacja: 17-05-2018, 15:16

Sylwester Suszek, szef BitBay, polskiej giełdy kryptowalut wartej miliony, napisał list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym prosi o uregulowanie rynku póki nie jest na to za późno.

Suszek prosi o uregulowanie polskiego rynku kryptowalut w taki sposób, w jaki zrobiono to w Niemczech.

Sylwester Suszek
Zobacz więcej

Sylwester Suszek Fot. Marek Wiśniewski

- Prosimy […] o stworzenie jasnych, zdroworozsądkowych reguł. Chociażby takich, jakie wprowadzono w Niemczech […]. Ponadto proszę pana premiera o rozważenie, czy jedynym skutkiem postawy KNF nie będzie eliminacja polskich giełd kryptowalut na rzecz zagranicznej konkurencji - napisał Suszek w liście cytowanym w komunikacie.

W lutym BitBay został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) na listę ostrzeżeń publicznych. Komisja skierowała też do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy z 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych, zagrożone karą grzywny do 5 mln zł lub karą do dwóch lat pozbawienia wolności lub obiema karami łącznie).
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes BitBay apeluje do premiera Morawieckiego o uregulowanie rynku