Primark może otworzyć kolejny sklep w Polsce

  • DI
opublikowano: 17-10-2019, 11:03

Kolejny sklep irlandzkiej marki będzie prawdopodobnie w warszawskiej Promenadzie. Firmy prowadzą zaawansowane rozmowy na ten temat, informuje handelextra.pl.

Atrium Promenada może zostać kolejnym miejscem na polskiej mapie irlandzkiego giganta odzieżowego. Primark rozmawia z warszawską galerią, a umowa ma zostać podpisana, gdy Promenada uzyska wszelkie pozwolenia na kolejną rozbudowę – donosi portal.

Z punktu widzenia galerii handlowych jest się o co bić. Primark notuje 7,5 mld GBP rocznych obrotów dzięki ofercie taniej odzieży oraz akcesoriów. Sklepy Primark to też duże zajmowane powierzchnie – po kilka tysięcy m2. Primark ma 360 sklepów w 12 krajach, ale przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Irlandii (skąd się wywodzi).

Swój pierwszy sklep w Polsce odzieżowy gigant otworzy w 2020 r. w Galerii Młociny. I na razie to jedyne oficjalne zapowiedziane otwarcie. Promenada byłaby więc prawdopodobnie drugim adresem, choć na rynku słychać też o poszukiwaniu adresu w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy