Primark wynajął w końcu lokal w Galerii Młociny

WST, MICH
opublikowano: 25-07-2019, 12:42

Wywodzący się z Irlandii, odzieżowy gigant w końcu podjął zdecydowany krok zbliżający go do debiutu na polskim rynku. Firma właśnie podpisała umowe najmu lokalu zlokalizowanego w niedawno otwartej Galerii Młociny w Warszawie.

O tej lokalizacji dla pierwszego w Polsce biznesu międzynarodowej marki „Puls Biznesu” pisał już od wielu miesięcy. Jako pierwszy donosił o takich planach już w lipcu 2018 r. (czytaj>>Primark w końcu przyjedzie do Polski).

To tu swój pierwszy sklep w Polsce urządza Primark.
Zobacz więcej

Już niedługo:

To tu swój pierwszy sklep w Polsce urządza Primark. fot. Michalina Szczepańska

Upływały jednak  kolejne miesiące, a otwarcie placówki odwlekało się w czasie. Liczono, że dojdzie do tego wraz z otwarciem galerii na Młocinach (maj 2019 r.), ale kupujący musieli poczuć się rozczarowani, kiedy nie znaleźli w niej sklepu Primarka. (czytaj>>Młociny jeszcze bez Primarka)

Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że planu ekspansji na Polskę w końcu zostaną zrealizowane.

Jak podała firma w komunikacie, stała się najemcą lokalu o powierzchni 3,6 tys. m2 na dwóch piętrach Galerii Młociny. Od września Primark planuje rekrutacje, oferując ponad 250 etatów. 

Primark należy do rolno-spożywczo-handlowego koncernu Associated British Foods, który w Polsce znany jest m.in. z herbat Twinings. Jego łączne roczne obroty sięgają 15,6 mld GBP, z czego prawie 7,5 mld GBP to biznes Primarku.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy