Projekt budżetu Wrocławia

TM
opublikowano: 16-11-2015, 12:11

Po stronie dochodów – 3,823 mld zł, po stronie wydatków – 3,889 mld zł – tak w skrócie mają wyglądać finanse stolicy Dolnego Śląska na 2016 r.

Po stronie dochodów miasta tradycyjnie największą rolę ogrywają bieżące – wyniosą one 3,4 mld zł. Dochody z majątku przekroczą  414 mln zł. Z miejskiej kasy wypłynie 3,889 mld zł. Gros stanową wydatki bieżące, które pochłoną 3,17 mld zł.

„Podobnie jak w roku 2015 wysokie nakłady przeznaczono na realizację zadań z zakresu oświaty. Na ten cel zaplanowano prawie jedną trzecią bieżącego budżetu, co umożliwia utrzymanie odpowiedniej ilości miejsc w placówkach oświatowych oraz dalszą realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Większe nakłady przeznaczono na zadania bieżące z zakresu pomocy społecznej czy lokalnego transportu zbiorowego” – czytamy w opisie budżetu.

Na inwestycje Wrocław zamierza przeznaczyć w przyszłym roku 715,8 mln zł.

Deficyt w kasie miasta będzie skromny i wyniesie 65 mln zł. Koszty obsługi długu sięgną 81,65 mln zł.

„Niskie koszty zadłużenia są pochodną zarówno niskich stóp procentowych, jak i polityki zarządzania płynnością, w wyniku której miasto korzysta w trakcie roku z nisko oprocentowanych kredytów krótkoterminowych i preferencyjnych kredytów
i pożyczek długoterminowych (z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska)” – czytamy w opisie budżetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Projekt budżetu Wrocławia