Protektor odłożył połączenie z MSU

ISB
opublikowano: 01-08-2007, 09:41

Akcjonariusze firmy obuwniczej LZPS Protektor chcą zmiany warunków umowy, na mocy której ich firma miała się połączyć z producentem podeszew MSU, wynika z informacji przesłanej przez Protektora. Fuzja została przełożona i może zostać zrealizowana po wprowadzeniu MSU na giełdę.

Powodem zmian jest szybsze niż planowano przejęcie przez Protektora czeskiego producenta obuwia specjalistycznego Prabos. Zdaniem akcjonariuszy zwiększyło ono istotnie udział spółki.

Z podpisanego na przełomie maja i czerwca listu intencyjnego wynikało, że akcjonariusze MSU mieli otrzymać za swoje udziały 18 mln akcji Protektora. Zdaniem akcjonariuszy, w obecnej sytuacji byłoby to zbyt dużo.

"Wobec ryzyka nieuzyskania akceptacji akcjonariuszy pomysł połączenia na ustalonych w liście intencyjnym warunkach zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wejście MSU na giełdę i poddanie się tej firmy ocenie inwestorów" - ocenił prezes Protektora Frank Sistermann cytowany w komunikacie.

Jeszcze w poniedziałek Protektor i MSU zapraszały na konferencję, na której miano zaanonsować połączenie firm. Odwołano ją dopiero wczoraj.

Prospekt emisyjny MSU ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w ciągu kilku miesięcy. Ma to być możliwe dzięki temu, że zanim zawarto wstępne porozumienie z Protektorem, firma przygotowywała się do wejścia na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Protektor odłożył połączenie z MSU