Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 13-05-2022, 18:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Stosowanie e-faktur przynosi wiele korzyści, jednak dla wielu firm może stanowić wyzwaniem. Dlatego do nowego systemu trzeba się odpowiednio przygotować. Co powinieneś wiedzieć o e-fakturach?

Zmiana ułatwiająca biznes:
Zmiana ułatwiająca biznes:
Skrócenie obiegu faktur, możliwość pełnej automatyzacji księgowań, oszczędność czasu. To tylko niektóre korzyści ze stosowania e-faktur – mówi Marcin Sidelnik, partner PwC Polska.
Materiał partnera

2. Po czterech latach obowiązywania nowych przepisów o ochronie danych osobowych wciąż wiele firm je narusza. Jak uniknąć błędów w stosowaniu RODO?

Cyfrowe ryzyko:
Cyfrowe ryzyko:
Jeszcze do niedawna większość dokumentacji była papierowa. Dzisiaj wszystkie dane przechowujemy cyfrowo. W efekcie mamy do czynienia z innym rodzajem ryzyka ich wycieku.
fot. Michael Traitov - stock.adobe.com

3. Polscy przedsiębiorcy zaistnieją ze swoimi markami w Stanach Zjednoczonych. Ułatwią im to granty, warsztaty i eksperci z PAIH. Jak podbić rynek amerykański?

Amerykański sen:
Amerykański sen:
Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem z biznesem do Stanów Zjednoczonych będą mogli otrzymać dotacje, wziąć udział w warsztatach dotyczących tamtejszego rynku i z pomocą eksperta przygotować strategię ekspansji.
Adobe Stock

4. Obywatele Ukrainy coraz częściej pytają o ubezpieczenia. Jaką ochronę może zapewnić im pracodawca?

5. Szersza baza klientów, większa sprzedaż. To korzyści dla MŚP inwestujących w rozwiązania wpisujące się w program Dostępność Plus. W jaki sposób firmy mogą na nim skorzystać?

Odpowiedź na potrzeby:
Odpowiedź na potrzeby:
Celem unijnej dyrektywy EAA jest stworzenie jednolitych zasad związanych z większym dostępem niektórych produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy.
Marek Wiśniewski

6. W niepewnych czasach rośnie popularność faktoringu. Przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają tę formę finansowania zamiast kredytu. Firmy ruszyły po faktoring.

Najlepsze wyniki:
Najlepsze wyniki:
  • Rekordowy kwartał na rynku faktoringu to efekt splotu kilku czynników, m.in. wojny w Ukrainie mówi Paweł Kacprzak, członek zarządu BNP Paribas Faktoring.
  • Marek Wiśniewski

    7. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z wirtualnych asystentów klienta. Wyręczają oni pracowników i obniżają koszty działania firm. Jak boty pomagają prowadzić biznes?

    © ℗
    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Polecane