Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 02-09-2022, 18:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Obowiązki związane z bezpieczeństwem pracy wykonywanej zdalnie zostaną częściowo przeniesione na pracowników. Ale lista zadań pracodawcy wcale nie będzie krótka. Jak firma ma dbać o BHP w pracy zdalnej?

Oświadczam, że...
Oświadczam, że...
“Melduję, że biurko do pracy ustawiłem w bezpiecznym miejscu, siedzę wygodnie, wzrok się nie męczy....”. Oczywiście nie takimi słowami pracownik będzie potwierdzał, że zna wymagania BHP na stanowisku pracy zdalnej. W każdym razie oświadczenie w tej sprawie będzie ustawowo wymagane, a szefowie skontrolują prawdomówność.
Adobe Stock

2. Przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatku i zaliczek zmieniają się jak w kalejdoskopie. Podpowiadamy, jak nie pogubić się w gąszczu trudnych regulacji. Jak należy rozliczać zaliczki na podatek?

Lawina przepisów:
Lawina przepisów:
Rząd co kilka miesięcy zmienia regulacje dotyczące podatków i zaliczek. Przypominamy, o czym trzeba pamiętać, aby nie popełnić błędu.
Adobe Stock

3. Polacy nie podchodzą do pracy z entuzjazmem. Dodatkowo nasila się trend zwany „quiet quitting” oznaczający minimalne zaangażowanie. To duże wyzwanie dla liderów. Tylko co siódmy pracownik angażuje się w obowiązki.

4. Własny dział IT czy zewnętrzna firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci? Przybliżamy korzyści obu rozwiązań.

Kto ochroni przed hakerem:
Kto ochroni przed hakerem:
Wewnętrzny zespół IT może szybciej reagować na ataki. Jednak nie każda firma ma specjalistów i odpowiednie know-how. Wtedy pozostaje wsparcie z zewnątrz.
Adobe Stock

5. Rosną ceny, a wraz z nimi zwiększa się liczba złodziei. Dlatego sklepy coraz częściej interesują się narzędziami i technikami zabezpieczania produktów. Inflacja sprzyja kradzieżom w sklepach.

6. Wiele osób przybyłych zza wschodniej granicy mimo starań nie znalazło w Polsce pracy. Jakie przeszkody napotykają najczęściej? Bariery w zatrudnianiu uchodźców z Ukrainy.

Niełatwo o pracę:
Niełatwo o pracę:
Uchodźcy szukający zatrudnienia w Polsce napotykają wiele przeszkód. Mówią m.in. o barierze językowej (zwłaszcza ci ze wschodniej części Ukrainy) i braku możliwości godzenia pełnoetatowej pracy z opieką nad dziećmi.
Adobe Stock

7. W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej ofert księgowości internetowej. Czy takie rozwiązanie jest wygodniejsze od tradycyjnych biur rachunkowych? Czy księgowość online wyprze standardową?

Technologia nie zastąpi wiedzy
Technologia nie zastąpi wiedzy
Standardowa księgowość ma się dobrze. Wprawdzie opcja online ma wiele zalet, jednak wielu przedsiębiorców się jej obawia i wciąż decyduje się na współpracę z księgowymi w tradycyjnej formie rozliczeń.
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane