Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 03-02-2023, 18:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej, nowy urlop opiekuńczy, dłuższy rodzicielski – m.in. na takie nowe uprawnienia będą mogli liczyć pracownicy jeszcze w tym roku. Kodeks pracy: co czeka szefów i ich podwładnych?

Na rękę opiekunom:
Na rękę opiekunom:
Projekt nowelizacji Kodeksu pracy wprowadza zmiany korzystne m.in. dla rodziców. Celem modyfikacji jest wprowadzenie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

2. Od pracy zdalnej nie ma już odwrotu. Ten tryb wymaga jednak dodatkowych działań zapobiegających kradzieżom informacji przez hakerów. Eksperci wskazują, na co warto zwrócić uwagę.

Uważaj na hakerów:
Uważaj na hakerów:
Jak zapewnić firmie cyberbezpieczeństwo? Musisz pamiętać o kilku zasadach.
Adobe Stock

3. Ostanie lata przyniosły diametralne zmiany w modelu wykonywania obowiązków. Rozwiązania technologiczne nigdy wcześniej nie były nam tak bardzo potrzebne. Poznaj trendy dotyczące technologii w miejscu pracy.

4. Jakie nowe dotacje mogą zdobyć mazowieckie firmy? B+R, innowacje, nowoczesne technologie, ekoprojekty — m.in. na takie projekty planowane są granty dla MŚP w programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza.

Nowość:
Nowość:
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, kierowana przez Mariusza Frankowskiego, wesprze MŚP w całym procesie tworzenia nowatorskich rozwiązań. Wcześniej konkursy dotyczyły tylko poszczególnych etapów.
Adobe Stock

5. Co przedsiębiorcy sądzą o windykatorach?

6. Kręta droga do łączenia się firm w grupy VAT. Przedsiębiorcy mają już prawo wiązania się z innymi, by wspólnie rozliczać VAT. Spełnienie wymagań nie wystarczy - muszą jeszcze wytrwać przy nich przez przynajmniej trzy lata.

Nic pochopnie:
Nic pochopnie:
Grupa VAT to swoista wspólnota - w założeniach korzystna. Jednak uważna lektura przepisów nakazuje, by ocenić to na chłodno, przed przypieczętowaniem umowy przez partnerów. Fiskus przyjrzy się, czy są powiązani tak, jak wymaga tego ustawa.
Adobe Stock

7. Granty z FERS pomogą przedsiębiorcom podnieść kwalifikacje zawodowe i sprostać wyzwaniom biznesowym, z jakimi będą musieli zmierzyć się w najbliższych latach. Jak zdobyć dotacje na rozwój kompetencji?

8. Dopłaty do odsetek kredytów ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie innowacyjnych projektów i wdrażanie ekologicznych rozwiązań. W czym jeszcze pomagają firmom gwarancje Biznesmax?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane