Przedsiębiorcy na podium

Martyna Mroczek
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Polak w Europie. Takie było motto tegorocznej, szesnastej edycji konkursu Medal Europejski.

Polak w Europie. Takie było motto tegorocznej, szesnastej edycji konkursu Medal Europejski.

Konkurs organizują wspólnie Business Centre Club, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. 8 kwietnia w warszawskim Centrum Olimpijskim 129 firm z całej Polski dostało nagrody. Są wśród nich między innymi Commercial Union, JW Construction, Link4, Lotos, Nordea, PKO Bank Polski.

W tej edycji medale powędrowały do firm z sektora usług, za pół roku kapituła konkursowa weźmie pod lupę wyroby przemysłowe. W obu przypadkach chodzi o to samo — o wyróżnienie firm działających w Polsce, których produkty i usługi w stu procentach spełniają normy europejskie i mogą służyć za przykład dla innych przedsiębiorców.

Z kolei Honorowy Medal Europejski otrzymują osoby spoza środowiska biznesu, które promują idee Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji Honorowy Medal Europejski otrzymali Inga Czerny — korespondentka Polskiej Agencji Prasowej w Brukseli, Jerzy Koźmiński — były polski ambasador w USA i prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, były ambasador w USA i w Niemczech Janusz Reiter, oraz senator Edmund Wittbrodt. Medal Europejski przyznawany jest już od 8 lat i wśród ponad 2 tys. nagrodzonych firm są zarówno najwięksi polscy producenci, banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne, jak również mniejsze przedsiębiorstwa, znane na lokalnym rynku, czy uczelnie wyższe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Martyna Mroczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu