Przegląd mediów - 30 października

Internet Securities
30-10-2006, 09:03

Przegląd mediów - 30 października

Przegląd mediów - 30 października

Rzeczpospolita--Sejm przyjął nowele ustaw i PIT i CIT bez większych zmian (A1 sobota)--Włoska firma FVH ma uzyskać 20% Stoczni Gdańskiej do połowy listopada (B1 sobota)--GINB: zysk netto banków wzrósł o 21% do 8,39 mld zł w III kw. ROE netto wzrosło do 23,6% z 21,1% rok wcześniej (B5 sobota)--Wśród tygodników sprzedaż zwiększają tylko „Angora” i „Gość Niedzielny” (B3 poniedziałek)

Gazeta Wyborcza--Sędziami Trybunału Konstytucyjnego zostali Maria Gint-Jankowicz i Wojciech Hermeliński zgłoszeni przez PiS oraz Marek Kotlinowski z LPR (3 sobota)--MSP przedstawi Sejmowi listę spółek, które chce sprywatyzować w 2007 r. (34 sobota)

Dziennik--Wassermann zdementował w sobotę plotkę, że Warszawie grozi zamach bombowy (1 poniedziałek)

Parkiet--MSP planuje ofertę publiczną Huty Łabędy (1 sobota)--Akcjonariusze chcą, by biegły rewident ponownie wycenił Polmos Białystok (1 sobota)--Gilowska: General government deficit może w przyszłym roku spaść do 3,5% PKB wg metodologii UE, co może pozwolić na wyjście z procedury nadmiernego deficytu (1, 12 poniedziałek)

Puls Biznesu--Stocznia Gdańska szykuje emisję akcji, które mają trafić do Donbasu wg gazety (5)--PKE wyemituje pierwszą transzę obligacji za 140 mln zł na przełomie listopada/ grudnia (6)

Życie Warszawy--Pentor: Poparcie dla PO spadło o 3,7% do 30,3%, dla PiS – wzrosło o 3,4% do 21,5%, lewicy – wzrosło o 3,6% do 11,7%, a dla Samoobrony – spadło o 6,2% do 3,8% (3)

ISB--BRE Bank Hipoteczny wypracował 31,4 mln zł zysku brutto w okresie I-III kw. 2006 r.--Piątek na GPW zakończył się spadkami, korekta potrwa do I dekady listopada--Złoty w piątek nieznacznie stracił, głównie pod wpływem czynników technicznych--Wskaźnik koniunktury giełdowej Wigometr spadł o pkt do - 12 pkt--Moody’s podwyższył rating dla TVN do Ba3 z perspektywą pozytywną--BRE Bank zadowolony z wyników po III kw., podwyższył prognozy zysku brutto--Przedział cenowy w ofercie akcji HTL-Strefa wyznaczony na 31- 36 zł--Na rynku długu umocnienie, głównie pod wpływem mocnej waluty--Obligatariusze chcą jeszcze wyegzekwować od Elektrimu tzw. płatność końcową--Dialog i TP SA podpisały umowę ws. bitstream’u--BRE Bank chce sprzedać PTE Skarbiec-Emerytura w III kw. 2007 r.--Gilowska: Wzrost PKB wyniesie co najmniej 5,2% w IV kw. 2006 r.--Sąd odrzucił wniosek ET o ogłoszenie upadłości Elektrimu--BRE Bank myśli o uruchomieniu działalności detalicznej w Czechach i na Słowacji--Ciech oczekuje sfinalizowania przejęcia rumuńskiej Govory do końca 2006 r.--Sąd wyda wyrok ws. wniosku o upadłość Elektrimu w piątek o godz. 13:00--Elektrim i obligatariusze wycofali wnioski o upadłość firmy, ET wciąż chce upadłości--Złoty pozostanie stabilny z lekką tendencją do wzmacniania w piątek--Anwil z grupy PKN Orlen kupił akcje Spolany od orlenowskiego Unipetrolu za 88 mln zł--Zysk netto BRE Banku wzrósł do 102,15 mln zł w III kw. 2006 r.--W piątek spodziewana płaska korekta na GPW--BRE Bank podniósł oczekiwania do co zysku brutto za 2006 r. o 29% do 490 mln zł--Zysk grupy BRE Banku wzrósł do 125,65 mln zł w III kw. 2006 r.--DM IDMSA zmienił sposób przejęcia Electusa, na razie obejmie ponad 50% akcji--Zysk netto grupy BRE Banku wyniósł 95,0-110,7 mln zł w III kw. 2006 r. – analitycy--Elektrim spłacił obligacje na kwotę 525 mln euro--NWZ zezwoliło PGNiG inwestować dla bezpieczeństwa energetycznego kosztem zysku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przegląd mediów - 30 października