Przywództwo dzięki awansowi

opublikowano: 21-06-2018, 22:00

W poszukiwaniu liderów firmy powinny regularnie oceniać potencjał menedżerski pracowników i dawać szansę tym, którzy mają niezbędne kompetencje.

W opinii ekspertów, silne przywództwo jest dziś czymś, co odróżnia najlepsze firmy od pozostałych. Jednak posiadanie odpowiedniego lidera w swoich szeregach to nie lada wyzwanie, z którym mierzą się współcześni pracodawcy. Dla 32 proc. zatrudniających kompetencje menedżerskie i kierownicze są na szczycie potrzeb rekrutacyjnych, jednocześnie dla 28 proc. znajdują się one wśród kwalifikacjinajtrudniejszych do pozyskania na obecnym rynku pracy — wynika z tegorocznego raportu płacowego Hays Poland.

W takim wypadku najlepszym działaniem jest poszukiwanie talentów wewnątrz organizacji. Wizja awansu może sprawić, że pracownik z solidnym doświadczeniem będzie czuł się bardziej zmotywowany do dłuższego pozostania w firmie.

— Jest to również czynnik budujący przeświadczenie o możliwościach stałego rozwoju w strukturze organizacji. Co więcej, zaoferowanie pracownikowi ścieżki kariery, której celem będzie objęcie w firmie stanowiska menedżera czy członka zarządu, będzie dla niego tożsame z docenieniem jego zasług w rozwój organizacji — komentuje Agnieszka Kolenda, dyrektor w Hays Poland.

Według badania, idealny menedżer powinien charakteryzować się umiejętnością spojrzenia w szerszej perspektywie na biznes lub obszar, za który odpowiada. Dzięki temu wiele zyskać mogą pracodawcy podejmujący współpracę z osobami posiadającymi zmysł przedsiębiorcy, które nie koncentrują się wyłącznie na realizacji miesięcznych czy rocznych celów, ale w swojej strategii biorą pod uwagę również takie aspekty, jak rozwój biznesu i zwiększenie przychodów w perspektywie 10 lat, wdrożenie nowoczesnych technologii czy budowanie silnego zespołu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane