PTBS BUDUJE W POZNANIU OSIEDLE WARTE 68 MLN ZŁ

Piotr Wielicki
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

PTBS BUDUJE W POZNANIU OSIEDLE WARTE 68 MLN ZŁ

W ciągu trzech lat na działce o powierzchni 4 ha ma powstać 14 budynków

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna realizację nowego osiedla, która jest największym w kraju przedsięwzięciem prowadzonym przez tego typu inwestora. Pierwsze 140 mieszkań ma zostać oddane do użytku w maju przyszłego roku.

W Poznaniu przy ul. Folwarcznej ruszyła budowa kolejnego osiedla z mieszkaniami czynszowymi. Inwestorem jest Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Projekt osiedla powstał w firmie Miastoprojekt, generalnym wykonawcą jest natomiast poznański Energopol -7. Według Wojciecha Gaczka, prezesa PTBS-u, to przedsięwzięcie ma być zupełnie inne od dotychczas zrealizowanych.

— Będzie to największe dotąd w Poznaniu osiedle z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem. Ale niepowtarzalność tego przedsięwzięcia tkwi w tym, że ma to być równocześnie największe w skali kraju osiedle budowane przez TBS — mówi Wojciech Gaczek.

Koszt budowy mieszkań szacowany jest na 68 mln zł. W ciągu trzech lat na działce o powierzchni 4 ha powstanie 14 budynków. Będą to domy przede wszystkim czterokondygnacyjne. Wśród nich (podobnie jak na osiedlu Murawa, którego budowa prowadzona przez PTBS dobiega końca) pojawią się również dwa wieżowce.

Bez parkingu pod ziemią

W nowych budynkach znajdą się łącznie 454 mieszkania. Najwięcej, bo ponad 85 proc., ma być lokali dwupokojowych. Resztę stanowić będą kawalerki (około 9 proc.) oraz mieszkania trzypokojowe (6 proc.).

Jak zapewnia Wojciech Gaczek, klucze do pierwszych 140 mieszkań firma przekaże już w maju 2001 r. Kolejnych 180 zostanie oddanych do użytku w 2002 r. Zakończenie inwestycji i przekazanie mieszkańcom 134 pozostałych lokali planowane jest w połowie 2003 r.

Przedstawiciele PTBS-u zapowiadają, że budowane przy ul. Folwarcznej domy będą tańsze od dotychczas zrealizowanych. Będzie to możliwe, ponieważ zarząd PTBS-u zdecydował się nie zwiększać kosztów budowy.

Zrezygnowano z budowy na nowym osiedlu kosztownych parkingów podziemnych. Zamiast tego powstanie ponad 450 miejsc postojowych między domami.

Ukończona inwestycja

Na przełomie 2000 i 2001 r. zakończy się budowa osiedla u zbiegu ul. Słowiańskiej i Murawa. Na przekazanym od miasta terenie o powierzchni ponad 2 ha budowany jest zespół siedmiu budynków mieszkalnych. Łącznie na osiedlu, którego budowa trwała 2,5 roku, powstało ponad 400 mieszkań. Pierwsze 34 mieszkania przekazano lokatorom w grudniu 1998 r. Kolejnych 266 oddano w lipcu 2000 roku.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane